Follow Me @Charmedka

12.11.23

Laurell K. Hamilton - Dotek bouře

Spisovatel: Laurell K. Hamilton
Originální název: Mistral`s Kiss
Série: Meredith Gentryová
Díl: 5.
Počet stran: 188
Rok vydání: 2015
Vydání originálu: 2006
Nakladatelství: Epocha
Vazba knihy: Vázaná s přebalem
Vítr narůstal, rozevlál mi vlasy po tváři, točil s mrtvým listím v malých vzdušných vírech. Blížila se bouře a já ji v Mistrálově těle sledovala narůstat. Kdysi dávno býval Mistrál pánem větru, vládcem nebe, bohem bouří. V očích se mu objevil první blesk. Kdysi dávno už není před tak dlouhou dobou, jako bývalo.“ Princezna Meredith, dědička Temného trůnu, ještě před pár měsíci pracovala jako soukromé očko v Los Angeles. Její teta, královna Vzduchu a Temnoty, jí nabídla svůj trůn za podmínky, že počne dítě dřív než její bratranec Cel. Závod o stvoření nového života je však zároveň bojem o holý život. Zatímco se Merry snaží otěhotnět s královskými strážci, ve faeských kopcích se probouzí zapomenutá magie, která nejenže posiluje schopnosti jejích milenců, ale mění i celou Říši kouzel.
Nyní přibyl v Merryině loži Mistrál, vládce bouří. I královna Andais musí ovládnout svůj vztek a žárlivost, protože nový kapitán její stráže probudil s Merry nejen mrtvé zahrady, ale i tu nejtemnější magii, jíž se nemůže postavit nikdo, dokonce ani Mereditini nejsilnější a nejmilejší: Doyle a Frost. Pokud Merry dokáže získat kontrolu nad prastarou magií, kterou fae kdysi ovládali, může to znamenat naději pro ni a její vládu nad Říší.
Stále si plácám po rameni, že jsem vydržela až sem a nakonec vždy sáhnu po dalším dílu. Bohužel série u nás již nevychází, což na jednu stranu chápu, na druhou nesnáším neuzavřené příběhy a protože jsem Laurell K. Hamilton fakt milovala, její první díly Anity jsou srdcovka, tak mě tohle rozhodnutí mrzí.

Příběh navazuje na události v předchozím dílu, kdy Meredith téměř přišla o život na samotném královském dvoře. Vzhledem ke své napůl lidské krvi nikdy nebyla oblíbenou, ale tuhle zradu nečekala. Je opravdu nejvyšší čas otěhotnět, aby trůn nedostal její krutý bratranec Cel.

V loži Meredith se střídají stráže ve velkém, nyní ale přibyl nový milenec a to ten nejzajímavější, Mistrál, král bouří, s jehož pomocí se v Meredith probouzí temná a velmi silná magie, která může změnit fungování celé Říše.

Takhle napsaný obsah zní poměrně dobře, bohužel se ale jedná o slabší díl. Výhoda je, že kniha je opravdu tenoučká, takže ji docela rychle slupnete, ale i těch necelých dvě stě stran je naprosto o ničem.

Sice se začíná projevovat magie, která by byla i zajímavá a děsivá, ale prostor je nejvíce zkrátka věnován postelovým hrátkám. Stále dokola to samé a v pátém dílu už mě tenhle kolotoč moc nebere.

1 komentář:

  1. Tak tuhle sérii vůbec neznám. Ale podle recenze mě nezaujala natolik, abych rozečetla další sérii. ;-)

    OdpovědětVymazat