Follow Me @Charmedka

11.10.14

Sophie Kinsella - Shopaholik za hranicemi

Spisovatelka: Sophie Kinsella
Originální název: Shopaholic abroad
Série: Shopaholic
Díl: 2
Počet stran: 357
Rok vydání: 2004
Vydání originálu: 2001
Nakladatelství: Metafora
Vazba knihy: Vázaná s přebalem
Druhá kniha série Shopaholik. Hned po vydání prvního příběhu o mladé dámě posedlé nakupováním - Báječný svět shopaholiků - se začaly ozývat hlasy že Becky Bloomwoodová je důstojnou konkurentkou slavné Bridget Jonesové, jejíž knižní i filmové eskapády zná dnes už celý svět. Jisté je, že Beckyina „duchovní matka", Sophie Kinsella, vytvořila sympatickou živou postavu, plnou tragikomedie života, která si našla své vlastní fanoušky a čtenáře. Proč, to není tak těžké uhodnout. Rebecca se jakžtakž ustálila na rozbouřených vodách života: zaplatila dluhy, získala skvělou práci v televizi a zamilovala se do svého někdejšího nepřítele, finančníka Lukea. Toho však jeho kariéra zavede za oceán, až do New Yorku. Láska je ale mocná čarodějka, a tak ho v tom Rebecca na žádný pád nemíní nechat samotného. Netrvá dlouho, a je rozhodnuto - do Ameriky jede s ním. Sotva se ale stačí ve velkoměstě rozkoukat, objeví dokonalý ráj svých snů: proslulé newyorské obchodní domy Barney's, Saks, Sephora... Při vší té kráse si nejdřív ani nestačí povšimnout, že dolary - snad poslušny nějakého podivného fyzikálního zákona - se kutálejí ještě rychleji než anglické libry. A tak se stane, co se musí stát: nešťastná „shopaholička" je brzy tam, kde byla - v průšvihu. Nakupuje, utrácí a zase nakupuje, dokud se v kolotoči dluhů jaksi nerozpustí jak její úžasné zaměstnání, tak - což je tisíckrát horší - i její láska. S jazykem na vestě se Becky vrhá do zoufalých akcí, aby to všechno zase zachránila... Držme jí při tom palce, protože málo platno, každý, či ještě lépe každá, z nás v téhle sympatické hříšnici poznává kousek sebe samé. Vždyť co může být krásnějšího než procházet regály s nádherným, vzrušujícím, novotou voňavým zbožím a nakupovat?

Něco ke knize
Zdá se, že láska Becky vyléčila ze závislosti v nakupování. Když musí pracovně odjet do New Yorku, Becky jako správná přítelkyně jede s nim. Luke má mnoho pracovních povinností a Becky zase naopak spoustu volna na prohlédnutí všemožných památek.

To by ale New York nesměl být rájem pro shopaholiky. Sephora, Prada, Saks, vše po čem její srdce touží a Becky prostě nemůže odolat. Opět se zadlužuje, peníze se od ní přímo kutálejí.
Ale i Luke má jen jedny nervy, kór když mu v práci ne vše vychází. V druhé polovině knihy Becky musí řešit jejich rozpadající se vztah.

Moje hodnocení a dojmy
Tenhle díl se moc povedl, tragikomické situace do kterých se Becky dostává jsou sice až skoro neuvěřitelné, ale přesto zábavné a vykouzlí úsměv na tváří. Přijde mi, že Luke a Becky se k sobě opravdu hodí, jsou pro mě super pár a proto jsem doufala, že nakonec vše vyřeší a kniha skončí happy endem. To ale neprozradím.

Pokud ale nemáte rády romány pro ženy, tohle pro Vás rozhodně nebude. Já tenhle díl řadím snad mezi nejlepší z celé série. To se ale netýká obálky, která se mi líbí ze všech nejmíň, ani bych si ji nikde v knihkupectví snad nevšimla. Ostatní jsou takové barevné, pozitivní, ale tahle...

Žádné komentáře:

Okomentovat