neděle 12. října 2014

Spisovatel: Laurell K. Hamilton
Originální název: Burnt offerings
Série: Anita Blake - Lovec upírů
Díl: 7.
Počet stran: 380
Rok vydání: 2010
Vydání originálu: 1998
Nakladatelství: Triton
Vazba knihy: Brožovaná
Zápalné oběti je sedmý díl série Laurell K. Hamiltonové o nekromantce a zákonné popravčí upírů Anitě Blakeové. Ta nikam nechodí beze zbraně a řídí se krédem: „Otázky jsou skvělé, ale jenom pokud znáte odpovědi. Když se na něco zeptáte a odpověď vás zaskočí, vypadáte jako pitomci.“ V průběhu tohoto dílu Anita slíbí účast na vyšetřování útoků pyrokinetického žháře na zákonů dbalou upíří populaci St. Louis a současně se cítí odpovědná za řešení potíží, které způsobila mezi místními lykantropy. Situaci navíc dramaticky komplikuje návštěva upířího koncilu, který přijel vyřešit neobvyklou situaci jejího milence Jean-Claudea. Ten totiž není ochoten zaujmout místo, které se uvolnilo poté, co Anita zabila jednoho z členů koncilu. Stejně jako předchozí díly je i tento plný nečekaných zvratů. Upíři i vlkodlaci jsou v knize vylíčeni stejně barvitě jako lidé, takže můžeme společně s Anitou uvažovat, kdo je tu vlastně ten nejhorší netvor.


Jako vždy, Anita řeší spousty problémů. Velký problém nastává, když do města přijíždí upíří koncil. Koncil, který je postrachem všech upírů a momentálně především Jean-Clauda, kterého chce koncil rovnou nechat popravit za smrt Olivera(Cirkus prokletých). Anita je s Jean-Claudem a Richardem, ač nerada, spoutána znameními, díky kterým je zachránila před smrtí. A také je v Jean-Claudově náručí, když utekla od Richarda poté, co ho přesvědčila, že Marcuse musí zabít. Jenž zabít ve vlkodlačím slovníku znamená asi i rovnou sežrat.

Zároveň řeší problém v leopardí smečce, které zabila jejího vůdce Gabriela. A co problém vyvolání ducha mrtvé vlkodlačice Rainy. A zároveň spolupracuje s policií a hasiči v několika případech žhářství.


"Soucit vás může připravit o život,ale někdy je to to jediné,co z nás dělá lidi."

Anita se trochu mění, je stále silnější, více v životech jak upírů, tak vlkodlaků a leopardolaků. Už neni jen oživovatelka, ale stává se z ní něco více. Přijde mi, že normální život vlastně vůbec nezná. A taky se mění její postoje ke vztahům. Od jednoho chlapa útect hned k dalšímu, je trochu nerozhodná.
Kapitola se žhářstvím je taková, spíše vsuvka na pozadí celé knihy.
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This
autor Charmedka
vydáno 10/12/2014
reakce bez komentáře
štítky , , , , , , , , , , ,


0 komentářů:

Okomentovat