neděle 12. října 2014

Spisovatel: Laurell K. Hamilton
Originální název: Bloody Bones
Série: Anita Blake - Lovec upírů
Díl: 5.
Počet stran: 328
Rok vydání: 2009
Vydání originálu: 1996
Nakladatelství: Triton
Vazba knihy: Brožovaná
V pátém díle série napsané Laurell K. Hamiltonovou má lovkyně upírů Anita Blakeová, která má mimo to i dar probouzet mrtvé, práce nad hlavu. Musí vyřešit dva úkoly, při nichž i ona sama začne přemýšlet o tom, zda nejsou nad její síly: probudit celý hřbitov více než dvě stě let starých mrtvol a zjistit, co se stalo třem mladíkům z Missouri zavražděným způsobem, který ještě nikdy předtím neviděla. Napínavá kniha plná boje nejen mezi právem a zákonem na jedné straně a nejrůznějšími bytostmi využívajícími nadpřirozených schopností k prosazení vlastních zájmů na straně druhé, ale i zápasů o moc mezi dvěma klany upírů.

Něco ke knize
Anita má nového kolegu(pomocníka) Larryho, studenta, který se chce věnovat v budoucnu tomu samému co Anita a právě Anita ho má zaškolit. Larry je mladý, v oboru nezkušený, ale do akce rozhodně zapálený.
A zrovna se nabízí případ vyřešení sporu pozemku. Anita s Larrym se vydávají mimo St. Louis, aby probudili hřbitov a dozvěděli se, komu pozemek vlastně patří.

Musí řešit případ hromadných masových vražd, které se událi nedaleko jejího momentálního působiště. Opět spolupracuje s policií, ale místní policie nerada vidí neznámé lidi, kor civilisty a ještě ke všemu, když se jedná o ženskou. Případ  tří vražd, které spáchal upír, tak mocný, že samotnou Anitu tohle zjištění překvapí  a ještě větší překvapení teprve přijde. Sama to nezvládne a potřebuje pomoct a kdo jiný by pomohl, než Jen-Claude.

Moje hodnocení a dojmy
Změna prostředí Anitě rozhodně pomohla, případ se stává zajímavější, když opustila již nám známé St. Louis a přemístila se na venkov. A to není vše, v knize se objevují nové bytosti - elfové. Kniha je napínavá, elfí magie je mocná a elfové jsou úplně jiní než upíři či vlkodlaci.

V tomto díle ani neřešíme tolik vztah Anity a Richarda, případně Jean-Clauda. Richard se tady téměř nevyskytuje. Kniha trochu zdrsněla, kor co se týče finálních scén.
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This
autor Charmedka
vydáno 10/12/2014
reakce bez komentáře
štítky , , , , , , , , , ,


0 komentářů:

Okomentovat