neděle 12. října 2014

Spisovatel: Laurell K. Hamilton
Originální název: The laughing corpse
Série: Anita Blake - Lovec upírů
Díl: 4.
Počet stran: 290
Rok vydání: 2008
Vydání originálu: 1996
Nakladatelství: Triton
Vazba knihy: Brožovaná
Anotace:
Čtvrtá kniha série Anita Blakeová, Lovec upírů. Animátorka Anita Blakeová je zákonnou popravčí upírů pro celou oblast. Jako expertka na nadpřirozené jevy spolupracuje i s místním Duchařským komandem, zvláštní policejní jednotkou specializovanou na nadpřirozené zločiny. Teď se setkává s řadou případů pohřešovaných lykantropů. A jako by pracovních problémů neměla až nad hlavu, musí současně řešit i potíže ve svém osobním životě. V slabé chvilce slíbila manželství alfa samci vlkodlačí smečky, ale ani to ji nezbavilo nežádoucí pozornosti Pána Upírů a jeho žárlivých příznivkyň.V komplikovaném případě se jako obvykle řeší i otázka, Kdo je tu vlastně netvor?

Něco ke knize
Anita řeší případ ztracených a zavražděných kožoměnců. K tomu se objeví porno, kde vystupují jak lykantropové, tak lidé a kde během jedné scény je zavražděna žena. Souvisí tyhle dva případy spolu a má je na svědomí jedna osoba, nebo je to jen náhoda?

A opět Anita řeší svůj milostný život. Jean-Claude je neodbytný, ale Anita přece s mrtvolami nechodí, ale poslední dobou randí s vlkodlakem Richardem Zeemanem. Jenže neví, co od vztahu vlastně očekává. Možná ji přijde, že porušuje svoje zásady.
Sám Richard má problém ve své smečce a Anita je toho samozřejmě také zatažena. A co se teprve bude dít, když se na scéně objeví vrah a lovec odměn Edward...

Moje hodnocení a dojmy
Tentokrát se nám v knize neobjevuje tolik nových postav a mi můžeme sledovat pouze osudy již známých hrdinů. A plus také vidím v tom, že Anita a její milostný život se začíná konečně nějak rozvíjet a není to jen ta nepřístupná žena.
Kniha se mi líbila hodně, je tam daleko více napětí, je to "drsnější" a více vtáhne do děje.

Naopak co mi vadí je překlad, ten je naprosto katastrofální. Už jenom samotný název Kavárna šílenců a v knize se pak objevuje Ztřeštěná kavárna, to mi přijde hodně velká chyba, která se prostě objevit neměla.
A ještě k obálce, žádná krvavá, ale určitě na pohled zaujme. Líbí se mi mnohem více než třeba Rozesmátá mrtvola.
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This
autor Charmedka
vydáno 10/12/2014
reakce bez komentáře
štítky , , , , , , , , , , ,


0 komentářů:

Okomentovat