neděle 26. října 2014

Spisovatel: L.J. Smith 
Originální název: Unseen
Série: Upíří deníky
Díl: 15.
Počet stran: 304
Rok vydání: 2014
Vydání originálu: 2013
Nakladatelství: Fragment
Vazba knihy: Brožovaná
Elena a její přátelé si užívají poklidný studentský život na univerzitě. Eleniny Strážcovské smysly však v poslední době zbystřily a ona cítí, že se blíží nebezpečí. Se Stefanem a ostatními se musí postavit krvelačnému Prvorozenému upírovi, který je však vždy krok před nimi. Dokážou čelit tak mocnému protivníkovi a zachránit Eleně život?


Něco ke knize
Od posledně uplynulo pár let. Stefan a Elena spolu bydlí, Meredith je provdaná za Alarica, Matt má nějaký ten rok přítelkyni, před kterou tají, kdo ve skutečnosti je a co jsou zač jeho přátelé a Bonnie momentálně slaví 24. narozeniny. Damon se kdesi potuluje s Katherine, ale díky spojení, které má s Elenou o sobě neustále vědí.

Vše vypadá idylicky, až na Elenin pocit, že se blíží zlo. Tentokrát stojí proti Prvorozenému, který má navrch. Jdou po něm i lovci, ale upír nenechává za sebou žádné stopy a bez pozvání se dostane do domů. A tenhle upír jde po Eleně.

Moje hodnocení a dojmy
Sice stále říkám, že už to mělo dávno skončit, ale poslední díly jsou ty nejpovedenější. A konkrétně tenhle patnáctý díl je druhý nejlepší. Je to téměř samá akce, když ne ve škole u Eleny, tak problémy řeší Damon s Katherine, které pronásleduje skupinka upírá, která se nedá zabít a je s nimi všude, kam utečou.

Kniha plná akce, napětí a co víc, autorka se nebojí zabíjet jednu postavou za druhou. To snad ještě v žádném předchozím díle nebylo. Máte se na co těšit, pokud se dostanete až sem.

Konec byl více než překvapivý a je jasné, že bude následovat další díl. Já jsem moc zvědavá, zda se daná situace vyřeší, nebo to takhle zůstane. Kdyby se vyřešila, ani by mě to nepřekvapilo. V Upířích denících je možné snad všechno.

Moc děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This
autor Charmedka
vydáno 10/26/2014
reakce bez komentáře
štítky , , , , , , , ,


0 komentářů:

Okomentovat