čtvrtek 16. října 2014

Spisovatel: L. J. Smith 
Originální název: Hunters: Phantom - Part II
Série: Upíří deníky
Díl: 12.
Počet stran: 321  
Rok vydání: 2012
Vydání originálu: 2011
Nakladatelství: Fragment
Vazba knihy: Brožovaná
Dvanáctý díl série Upířích deníků Damon není mrtev. Sage, který ho na Temném měsíci najde, mu pomůže si na vše vzpomenout. Mystický výtah ho přemístí zpět do Fell's Church, aby mohl vysvětlit Eleně, co mu zachránilo život. Mezitím Elenu a její přátele ohrožuje fantom, který se krmí negativními pocity. Společně fantoma zajmou do kruhu zaříkání a chtějí ho zničit. Fantom je ale silný, daří se mu našeptávat a vzbuzovat žárlivost. Damon a Stefan se jeho vlivem znovu obracejí proti sobě. Podaří se Eleně zabránit dalšímu konfliktu bratrů? Naleznou v sobě dost síly, aby přemohli fantoma?


Něco ke knize
Damon není mrtev a z Temného měsíce vrací zpátky do Fell`s Church, rovnou do Elenina pokoje. Elena je v šoku, ale nadšená z Damonova návratu. Avšak Damon po ní žádá, aby nikomu neříkala, že žije. Elena mu vypoví, co se zatím ve městě děje a že Bonnie je v kómatu, její duše je mimo tělo.

Postupně všichni přicházejí na to, že to, co je ohrožuje tentokrát je fantom. Stefan fantomy zná již z minulosti, ale tenhle je jiný. Vypadá, že je mnohem silnější a živí se jejich negativními pocity. Že se jedná o fantoma už vědí, ale je třeba zjistit, jaký ty pocity ho dělají silnější.

Jedná se o fantoma žárlivosti, všem našeptává to, co uvnitř cítí a nejvíce je užírá, ale před ostatními tají. Než ale začne pořádný boj, fantom dostane další naše hrdiny a jejich duše uvězní. Aby fantoma porazili, musí se plně vzdát své žárlivosti.

Moje hodnocení a dojmy
Předchozí díl mě nebavil, byl o ničem. A jak to tak bývá, jeden díl je poměrně čtivý a ten další nestojí za nic, tak Fantom je díl, který se čte již lépe. V předchozím se téměř nic nestalo, vůbec nic nevyjasnilo, za to zde už konečně zjistíme, proč se objevují jména lidí, kterým pak jde o život. Co to způsobuje, ale také, kdo je záhadný Caleb Smallwood.

Samozřejmě to není žádná hitparáda, spíše takový zlatý střed. Kniha se četla dobře, děj odsejpal. Bylo tam pár napínavých scén, došlo i na boj, ovšem tady jsem lehce kroutila hlavou, popis, jak Bonnie či Matt bojují s fantomem byl směšný. Naopak velmi se mi líbilo, když se všichni zříkávali svých žárlivostí. Občas to byly obyčejné povrchní věci, ale alespoň konečně působily jako normální lidé s běžnými pocity.

Moc děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This
autor Charmedka
vydáno 10/16/2014
reakce bez komentáře
štítky , , , , , , ,


0 komentářů:

Okomentovat