Follow Me @Charmedka

12.10.14

Jennifer Weiner - Malá zemětřesení

Spisovatel: Jennifer Weiner
Originální název: Little earthquakes
Počet stran: 440
Rok vydání: 2006
Vydání originálu: 2004
Nakladatelství: Metafora
Vazba knihy: Vázaná s přebalem
Pokud by Sex ve městě pokračoval až do chvíle, kdy bychom mohli sledovat, jak všechny čtyři hlavní hrdinky otěhotní, mohl by se příběh rozvinout podobným směrem, jakým se ubírají Malá zemětřesení... Becky je baculatá kuchařka, která má sice úžasného manžela, novorozenou dcerku a uznávanou restauraci, ale zato ji osud obdařil vpravdě pekelnou tchyní. Kelly pracuje jako organizátorka večírků a zuřivě se snaží co nejúspěšněji skloubit práci a mateřství. K tomu se jí po bytě plouží nezaměstnaný manžel, který se nejen zapomíná holit, ale občas už ani nepovažuje za nutné zapínat si kalhoty. Ayindin manžel, basketbalová hvězda, zničí její důvěru v tom nejzranitelnějším okamžiku a vystaví tak svou rodinu zničující pozornosti médií. A pak je tady Lia, herečka, která po strašlivé tragédii opustila svou hollywoodskou kariéru i manžela, aby začala nový život.
Od prvních stránek nás autorka hodí rovnýma nohama do života svých postav a až do konce ani na chvíli nezpomalí... Tahle hořkosladká komedie by mohla být dokonalou učebnicí pro prvorodičky, protože krásně, ale bez příkras vypráví o celé té hrozné i nádherné směsici radosti a zlosti, kterou přinášejí ty vyměšující, říhající a ječící ranečky – naše milované děti.


Mohlo by se zdát, že kniha je vhodná spíše pro, nechci říkat starší, ale spíše pro matky a ženy, které už mají něco za sebou. Podobně stejně jako třeba kniha Nechápu, jak to dokáže.

V knize se setkáváme se čtyřmi ženami, které řeší různorodé problémy, i když netroufnu si říct, že se jedná o běžné problémy, které může mít každá druhá žena. Asi většina z Vás nemá za manžela basketbalovou hvězdu, většina z Vás není herečka. Možná se spíše ztotožníte s Becky a její nepříjemnou tchýni.

Od Jennifer Weiner jsem četla ještě další knihy, ale tahle byla pro mě nejpovedenější, nejzábavnější. U kapitol s Becky jsem se opravdu bavila, měla fajn hlášky a i přes nepříjemnou tchýni brala vše s nadhledem a ta ironie, bavila mě.

A i když se kniha opravdu může zdát pro ženy/matky, mně se i v mých letech líbila. Vlastně docela i takovéhle čtení vyloženě pro ženy vyhledávám, i když už se tam jedná o mateřství a problémy s nim spojené.
Ale i přes humor, ironii a pohodové čtení je kniha pouze průměrná. Vlastně si ani nejsem jistá, zda Jennifer píše jiné knihy.


Žádné komentáře:

Okomentovat