Follow Me @Charmedka

12.10.14

Jennifer Weiner - Dobrou noc, Nikdo | Mini recenze

Spisovatel: Jennifer Weiner
Originální název: Goodnight nobody
Počet stran: 400
Rok vydání: 2005
Vydání originálu: 2005
Nakladatelství: Metafora
Vazba knihy: Vázaná s přebalem

Městečko Upchurch je právě tak načančané jako místní dámy, se svými dokonalými dětičkami, dokonalým oblečením a dokonalými postavami. Kate, která se tam se svými třemi raubíři přistěhovala, se mezi nimi cítí jako nahý v trní. Nuda ospalého zbohatlického hnízda je ale rázem tatam, když jednu z jeho obyvatelek najdou zavražděnou! Při vyšetřování vyjde najevo, že měla v adresáři číslo jistého muže Evana McKenny, který Kate před několika lety zlomil srdce. Všechno je ale rázem jinak, když se Evan objeví znovu na scéně. Záhady kolem vraždy zaujmou Kate natolik, že se spolu se svou sympaticky potrhlou přítelkyní Janie vrhne do pátrání na vlastní pěst. A protože Janie je přes svou úžasnou povahu dcerou miliardáře, není pro ni problém vypůjčit si letadlo nebo vytáhnout z kohokoli naprosto cokoli. Příběh ovšem zdaleka není jen detektivkou. Na své si přijdou uštvané maminy na mateřské, které si stejně jako hlavní hrdinka myslí, že to jen ony mají věčně pokecané mikiny, mastné vlasy a nemožné děti, a potěší se ti, kdo se bojí, že větší trapas než jim se ještě nikdy nikomu nestal.

Už podle anotace je docela jasné, že se bude jednat o nenáročné čtení, vlastně je to román pro ženy, kde krom lásky, vztahů najdete i vraždy a detektivní zápletku. Ovšem i tak je to opravdu nenáročná kniha, u které se odreagujete.


Kate a Janie jsou potrhlé stejně jako celá tahle kniha. Nad jejich myšlením Vám občas zůstává rozum stát. Bavila mě ovšem více než Zná ji jako své boty. Oproti ní byla kniha zábavnější, čtivější a napínavější. Tedy alespoň pro mě.

Městečko Upchurch je vlastně takové Wisteria Lane  Zoufalých manželek. Dokonalé stepfordké paničky, dokonalé manželky a matky, ovšem jen na povrch. Nic není takové, jaké se zdá a všichni mají tajemství.

Co se mi na knize vůbec nelíbí je obálka, ta je fakt děsná. Červená lakovaná lodička a před ní vrtulník. Ten tam je proč? Bez něj by to bylo mnohem lepší. Ale kolem tohohle projít v knihkupectví, tak opravdu jen projdu a ani mě nenapadne se podívat, o čem kniha vlastně je. Zahraniční obálky jsou mnohem hezčí, u těch už bych se s radostí zastavila.

Žádné komentáře:

Okomentovat