Follow Me @Charmedka

17.10.14

Chris Manby - V zajetí krásy

Spisovatel: Chris Manby
Originální název: Spa wars
Počet stran: 287
Rok vydání: 2010
Vydání originálu: 2009
Nakladatelství: BB art
Vazba knihy: Vázaná s přebalem
Emily Brownová, která dosud jen prohrávala boj s nedostatkem času a peněz, nemůže uvěřit svému štěstí, její život – i její kosmetický salon Beauty Spot – obrátí vzhůru nohama překvapivá návštěva Cariny Leesové. Tato vždy bezchybně upravená hvězda televizní reality show a bulvární celebrita poskytne salonu nezištně publicitu. Následný finanční úspěch je vítanější než sluneční lázeň v prosinci. Zakázky se hrnou a s jedinou zaměstnankyní Emily chod salónu přestává zvládat. Po ruce je Natálie, šikovná, ale ne bezproblémová pomocnice, především vizáží nesplňující představu o kosmetičce. Emily ji přijme, a je rozhodnuta dívku změnit k obrazu svému. Jenže štěstí se začíná záhadně odvracet, stejně náhle jak přišlo. Brzy je jasné, že se někdo snaží salon zničit a používá praktiky špinavější než zahradníkovy nehty. Vypuká válka. Ukáže se, že pod perfektním makeupem se skrývá jiná tvář Cariny, která dokonalou manikuru nepoužívá jen pro ozdobu. Emily musí konečně pohlédnout pravdě do očí a uvědomit si, že doopravdy záleží na tom, co je skryto uvnitř. Přes to, že konfrontace s minulostí je bolestivější než depilace bikinové linie.

„Nedokážu pochopit, jak nějaká žena může vyjít z domu neupravená – i kdyby jen ze zdvořilosti vůči ostatním. A pak, člověk nikdy neví, možná právě dnes se potkáte se svým osudem. A osud by vás měl zastihnout co možná nejkrásnější.“ – Coco Chanel  

Vlastně celý příběh je popsán v anotaci, takže nemá cenu ho znovu popisovat, takže jen moje dojmy.
Od spisovatelky Chris Manby jsem přečetla ještě další dvě knihy a další je v pořadí v mojí knihovničce. 
  
Moje hodnocení a dojmy
Kniha V zajetí krásy byla zatím tou nejslabší. Neskutečně jsem se nudila a to typické romány pro ženy, které jsou většinou oddechové čtení vhodné na dovolenou mám ráda. Ale u téhle už jsem odpočítávala stránky a těšila se na jinou knihu.
A spletené osudy hlavních postav se mi taky nelíbily a konec, bylo to trapný.
Jinak co se týče obálky, ta jediná mě na knize zaujala a k tématu se velmi hodí. Ženská postava zezadu držící nůžky a hřebeny, které pasují k beauty salonu.

Žádné komentáře:

Okomentovat