Follow Me @Charmedka

16.10.14

Cecelia Ahern - Kde končí duha

Spisovatel: Cecelia Ahern
Originální název: Where rainbows end
Počet stran: 399
Rok vydání: 2006
Vydání originálu: 2004
Nakladatelství: BB art
Vazba knihy: Vázaná s přebalem
Rosie a Alex spolu vyrůstali a chodili do školy a také při sobě stáli při všech dětských nezbednostech. V době, kdy objevují radosti dospívání, však zasáhne osud, který životy obou přátel rozdělí. Alex se s rodiči stěhuje z Dublinu do Bostonu, kde jeho otec dostal skvělou práci. Rosie zůstává doma a cítí se bez svého kamaráda opuštěná. Umíní si, že jakmile dokončí školu, odstěhuje se za Alexem. Těsně před odjezdem však její plány zmaří zpráva, která jí od základu změní život a připoutá ji na neurčito k rodnému Irsku. Přátelství Rosie a Alexe pokračuje, i když jsou oba mladí lidé odkázáni jen na dopisy, e-maily a telefonáty. Ani jeden z nich ale netuší, jestli jejich vztah dokáže přežít léta odloučení, obrovskou vzdálenost i nové známosti, které oba navazují. Rosie vzpomíná na jediný polibek, který si vyměnili, a hlavou se jí honí dohady, jestli už jejich kamarádství vlastně nepřerostlo v mnohem hlubší cit. Jenomže se zdá, jako by se celý svět spiknul proti nim. Jako by se už nikdy neměli setkat.


Kniha je určitě zajímavá v tom, že je psána v dopisech a e-mailech. S Alexem a Rosie se seznámíme v době jejich dětství v pěti letech. Už v této době mají mezi sebou silné přátelské pouty. Hned na to skončíme do období jejich pubertálních let a na to dospělosti, kdy každý žije už svůj vlastní život, ale přesto spolu neztrácí kontakt.

U knihy se nasmějete, Rosie se dostává z jednoho problému do druhého, ale přesto zůstává plná optimismu a na každého nějaké to štěstí čeká.

Nejprve budeme číst dopisy, ale časem doba pokročí a Alex s Rosie se přesouvají na e-maily. Rozhodně je to zajímavé pojetí knížky, ale myslím, že nemusela být napsána až tak zdlouhavě. Přiznám se, že ke konci už mi přišla hodně dlouhá a trochu jsem se nudila.
Ovšem příběh je krásný a snad po celou knížku čekáte, jestli Rosie s Alexem budou spolu, nebo ne.

Žádné komentáře:

Okomentovat