Follow Me @Charmedka

16.10.14

Cecelia Ahern - Cesta ze ztracena

Spisovatel: Cecelia Ahern
Originální název: Place called here
Počet stran: 325
Rok vydání: 2008
Vydání originálu: 2006
Nakladatelství: BB art
Vazba knihy: Vázaná s přebalem
Sandy Shorttová přišla před dvaceti lety, ještě jako malé děvčátko, o spolužačku. Malá Jenny-May Buttlerová se zčistajasna ztratila a nikdy nikdo nenašel ani její tělo, ani sebemenší stopu, která by aspoň naznačovala, co se jí přihodilo. Tato událost obrátila Sandy Shorttové život vzhůru nohama. Od té doby se nedokáže smířit s jakoukoliv ztrátou, která ji v životě postihne, i když jde třeba jenom o ponožku, která se někam zatoulala při praní, nebo o klíčky od auta. Její snaha najít všechno, co kdy ztratila, u ní přerůstá v posedlost a přivádí ji ke službě u policie, kde se věnuje hledání pohřešovaných lidí. Ve chvíli, kdy se má setkat s Jackem Ruttlem, který se na ni obrátil o pomoc, protože se marně snaží přijít na stopu svému zmizelému bratrovi, se však záhadně ztrácí sama Sandy. Ocitá se daleko od domova, v tajuplném světě věcí a lidí, po nichž až dosud pátrala, a znovu propadá své staré posedlosti hledání. Tentokrát však zoufale hledá cestu domů.


Hodně lidí má nějakou svoji posedlost, něco, co nedokáže ovládnout. Sandy pracuje u policie, k práci se dostala především pro to, aby pomáhala hledat pohřešované lidi. Už od mala nedokáže přijmout, že se ztrací věci, byť jen maličkost, až už jde o ponožky, nebo něco podobného. Nesnese, když neví, kam se věc, či osoba poděly.

Když se má sejít s Jackem Ruttlem, aby mu pomohla najít ztraceného bratra, najednou se sama ocitá někde, odkud neví jak se dostat domu. Ocitá se ztracená neznámo kde. Ač tomu zprvu nemůže uvěřit, ocitá se na místě ztracených věcí a lidí. Ale existuje nějaká cesta ze ztracena?

Cecelii Ahernovou zbožňuju, její knihy mají nápad a ani tahle neni vyjímkou. Město ztracených věcí? Rozhodně zajímavý, ač nereálný.

Kniha patří k oddechovému čtení, kde nemusíte moc přemýšlet nad dějem, ideální na dovolenkové čtení. Začátek je lehce zdlouhavý, ale pak se kniha stává zajímavou.

Čekala jsem, zda Sandy najde to, co hledá, najde odpovědi na svoje otázky a zda najde sama sebe.

Moc chválim obálku, je nádherná. Černá se zlatými a růžovými ornamenty a obrázkama možných ztracených věci. Určitě bych se u ní v knihkupectví pozastavila.

Žádné komentáře:

Okomentovat