pátek 12. ledna 2018

Spisovatel: Sebastien de Castell   
Originální název: Spellslinger 
Série: Divotvůrce
Díl: 1. 
Počet stran: 408
Rok vydání: 2017
Vydání originálu: 2017
Nakladatelství: Egmont
Vazba knihy: Vázaná s přebalem
Magie je zrádná hra. Kellen je pouze několik okamžiků od svého prvního magického souboje a čtyř zkoušek, které z něj mají udělat divotvůrce. Je tu však jeden problém: jeho magie je slabá. Jste-li zavěcenci Jan’Tepu a blíží se vaše šestnácté narozeniny, měli byste být připraveni prokázat své magické schopnosti. Buď to, nebo mít v záloze nějaký zázrak. Jenže Kellen nemůže spoléhat ani na jedno z toho. Nezdědil totiž žádné magické nadání a nemá tedy výjimečné schopnosti jako ostatní. Ví, že bude muset použít pár triků, aby nezneuctil svou rodinu a nestal se sha’tepským sluhou. A tak, když do městečka přibyde rázná a přímočará cizinka, Kellen je samé ucho. Ferius Parfax je ostřílená světačka, vyhnankyně, kterou musí uživit bystrý rozum a tři balíčky karet. A s kartami, které mu rozdal nemilosrdný osud, se Kellenovi bude hodit každá pomoc.

První svazek napínavé série nabité triky, pastmi a neuvěřitelnými průpovídkami mluvícího veverčáka.

Něco ke knize

Kellen je patnáctiletý kluk pocházející z velmi mocného rodu kouzelníků. Jeho otec je mocný a uznávaný čaroděj a proto na samotného Kellena jsou kladené velké nároky. Jeho mladší sestřička už ve třinácti letech zvládá složitá kouzla a je jí předurčená zářná budoucnost. Blíží se Kellenovi šestnácté narozeniny, což znamená čtyři zkoušky, po jejichž složení by se měl stát divotvůrcem. Je tu ale jeden problém..

Kellen nezdědil magické nadání a i když zná všechna zaklínadla, jeho magie je slabá a čarovat nedokáže. Spoléhat může pouze na triky, nebo se z něj stane sha`tep, člověk bez magie, který akorát posluhuje ostatním. Do cesty se mu ale připlete rázná cizinka Ferius Parfax, vyhnankyně, která si vystačí s několika balíčky karet. Možná to jsou lepší karty, než které mu rozdal sám osud.

Celou moji recenzi najdete na webu knihcentrum.czEmail This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This
autor Charmedka
vydáno 1/12/2018
reakce bez komentáře
štítky , , , , , , ,


0 komentářů:

Okomentovat