Follow Me @Charmedka

12.01.18

Sebastien de Castell - Divotvůrce | RC review

Spisovatel: Sebastien de Castell   
Originální název: Spellslinger 
Série: Divotvůrce
Díl: 1. 
Počet stran: 408
Rok vydání: 2017
Vydání originálu: 2017
Nakladatelství: Egmont
Vazba knihy: Vázaná s přebalem
Magie je zrádná hra. Kellen je pouze několik okamžiků od svého prvního magického souboje a čtyř zkoušek, které z něj mají udělat divotvůrce. Je tu však jeden problém: jeho magie je slabá. Jste-li zavěcenci Jan’Tepu a blíží se vaše šestnácté narozeniny, měli byste být připraveni prokázat své magické schopnosti. Buď to, nebo mít v záloze nějaký zázrak. Jenže Kellen nemůže spoléhat ani na jedno z toho. Nezdědil totiž žádné magické nadání a nemá tedy výjimečné schopnosti jako ostatní. Ví, že bude muset použít pár triků, aby nezneuctil svou rodinu a nestal se sha’tepským sluhou. A tak, když do městečka přibyde rázná a přímočará cizinka, Kellen je samé ucho. Ferius Parfax je ostřílená světačka, vyhnankyně, kterou musí uživit bystrý rozum a tři balíčky karet. A s kartami, které mu rozdal nemilosrdný osud, se Kellenovi bude hodit každá pomoc.

První svazek napínavé série nabité triky, pastmi a neuvěřitelnými průpovídkami mluvícího veverčáka.

Něco ke knize

Kellen je patnáctiletý kluk pocházející z velmi mocného rodu kouzelníků. Jeho otec je mocný a uznávaný čaroděj a proto na samotného Kellena jsou kladené velké nároky. Jeho mladší sestřička už ve třinácti letech zvládá složitá kouzla a je jí předurčená zářná budoucnost. Blíží se Kellenovi šestnácté narozeniny, což znamená čtyři zkoušky, po jejichž složení by se měl stát divotvůrcem. Je tu ale jeden problém..

Kellen nezdědil magické nadání a i když zná všechna zaklínadla, jeho magie je slabá a čarovat nedokáže. Spoléhat může pouze na triky, nebo se z něj stane sha`tep, člověk bez magie, který akorát posluhuje ostatním. Do cesty se mu ale připlete rázná cizinka Ferius Parfax, vyhnankyně, která si vystačí s několika balíčky karet. Možná to jsou lepší karty, než které mu rozdal sám osud.

Celou moji recenzi najdete na webu knihcentrum.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat