pátek 27. října 2017

Spisovatel: Kalayna Price 
Originální název: Grave Witch 
Série: Alex Craftová 
Díl: 1. 
Počet stran: 304 
Rok vydání: 2012 
Vydání originálu: 2010
Nakladatelství: Baronet 
Vazba knihy: Vázaná s přebalem
Skutečnost, že stínová čarodějka Alex Craftová dokáže mluvit s mrtvými, neznamená, že se jí vždy zamlouvá, co se jí mrtví snaží říct… Coby soukromá vyšetřovatelka a policejní konzultantka viděla Alex Craftová už hodně důsledků černé magie. Ačkoli má dobré vztahy s Deathem, Smrtí samotnou, nic ji zatím nepřipravilo na její poslední případ. Alex vyšetřuje případ sériového vraha, když na ni zaútočí duch oběti, kterého povolala – a to by mělo být nemožné. Pokus o atentát na její osobu je neúspěšný jen proto, že na poslední chvíli zasáhne Death. A když vám i Smrt zachrání život, víte, že váš čeká špatný den… Alex se musí spojit s drsným detektivem z oddělení vražd Falinem Andrewsem, aby spolu případ vyřešili. Andrews ovšem něco ukrývá a jeho nechuť k Alex je víc než zřejmá. Andrewsovu pomoc bude ale Alex potřebovat, aby rozpletla zapletenou síť politiky reálného i nadpřirozeného světa a dostala vraha, jenž v rukou třímá moc tak zlověstnou, že to může nakonec stát Alex nejen její život, ale i duši…

Něco ke knize

Alex Craftová je stínová čarodějka, to znamená, že využívá záhrobní magie a dokáže povolat stíny zemřelých. Stíny jsou shluky vzpomínek, nedokážou lhát a proto jsou ideální k objasnění trestných činů či při nezodpovězených otázek.

Spolupracuje s policií a právě se objevil nový případ, má vyšetřit smrt guvernéra. O případ se zajímá i její sestra, což je samo o sobě zvláštní. Alex s rodinou vůbec nevychází a najednou ji sestra žádá o laskavost. Povolání stínu se ale zvrtne, stín má vědomí a na Alex zaútočí. Hned poté se stává ještě obětí atentátu, před smrtí ji ale zachrání samotná Smrt. No zkrátka den blbec, který ponese následky.


Moje hodnocení a dojmy

Sérii Alex Craft jsem měla v knihovně už šíleně dlouho a stále se k ní neměla. Vůbec to ale nebylo tím, že by mě nelákala, právě naopak. Na sérii jsem se neskutečně těšila, jenže u nás vyšly pouhé tři díly a další se nechystají. Takže do čtení jsem šla s tím, že ji nedočtu, což je demotivující.

Kniha mě chytla již od začátku, hned během první kapitoly jsem věděla, že to je přesně kniha pro mě. Přesně ta pravá duchařina, kterou si představuji a kterou jsem žádala.

Autorka vytvořila úžasný svět, město Nekros, ve kterém žije nejlepší stínová čarodějka. Její nadání je ale spíše pro zlost, s rodinou kvůli své moci zpřetrhala vazby, jelikož její otec je v organizaci, která proti magii bojuje. A ač Alex spolupracuje s policií, horko těžko poplatí co musí.

Její bytný je fae a nejlepší kamarád, kterého zná od svých dvanácti let, kdy poprvé povolala stín, je samotná smrt, Death. Na záda ji teď ke všemu dýchá nový detektiv z oddělení vražd, Falin Andrews. Pořádný bručoun, který něco tají a také velký fešák.

Jsem ráda, že autorka nechala fae vlastnosti, které určitě každý zná z jiných knih. Fae se neděkuje, ani neprostí, jinak vzniká dluh a dluh u fae nikdo mít nechce a to ani u těch dobrých.

Kniha opravdu nabízí to, co bych od duchařské knihy očekávala. Duchů tu je dostatek, nápad s duchy a stíny je zajímavý a rozhodně velmi povedený. Kniha má výbornou atmosféru a já si čtení neskutečně užila. Magie není nijak nucená, zkrátka výborně napsaný příběh a po dlouhé době fantasy kniha, která mě maximálně pohltila. Pozadu nezůstává ani detektivní zápletka či romantická linka, která ale hlavní příběh nijak neruší.
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This
autor Charmedka
vydáno 10/27/2017
reakce 4 komentářů
štítky , , , , , , , , , ,


4 komentáře: