Follow Me @Charmedka

28.09.16

Becca Fitzpatrick - Zavržený

Spisovatel: Becca Fitzpatrick   
Originální název: Hush, Hush
Série: Nora Greyová
Díl: 1. 
Počet stran: 368
Rok vydání: 2010
Vydání originálu: 2009
Nakladatelství: Egmont
Vazba knihy: Vázaná s přebalem
Patchovy oči připomínaly černé hvězdy.
Bral všechno a nedával nic. Ne že bych o něm chtěla vědět víc. Nelíbil se mi zvnějšku a pochybovala jsem, že by se mi zamlouvalo, co se skrývá uvnitř.
Tedy, to není úplně přesné. Zvnějšku se mi líbil hodně.
Dlouhé, silné paže, široká, uvolněná ramena a úsměv zpola hravý, zpola svůdný. Cítila jsem, že mě neodolatelně přitahuje, a sama sobě jsem přestávala rozumět.
Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory.
Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné – držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: „Jak hluboko dokážeš padnout?“

Něco ke knize

Zdroj
Nora je obyčejná, sedmnáctiletá studentka, která se o kluky zas tolik nezajímá a většinu času tráví se svojí nejlepší kamarádkou Vee. Vede zkrátka normální život, který se ale změní na hodině biologie, kdy je přesazena k novému spolužákovi Patchovi.

Patch je neuvěřitelně sexy, černé oči, široká ramena, okouzlující úsměv, ale hlavně je děsivý. Nora nemá v plánu navázat s ním přátelství, chce jen rychle dodělat úkol z biologie a držet si Patche od těla. Jenže osud má s nimi jiné plány a Noře púřijde, jako kdyby Patch číhal za každým rohem. Chce ji ublížit? Nebo ji pouze hlídá?

Moje hodnocení a dojmy

Asi jsem obrovská ostuda, že jsem tuhle sérii začala číst teprve nedávno. Má skvělé ohlasy a mezi andělskými sériemi patří zřejmě na samý vrchol oblíbenosti. Já si zatím žádnou knihu s anděly neoblíbila a poměrně jsem doufala, že Nora Greyová to změní.

Knihu jsem slupla jak malinu během jednoho dne. Je to ale způsobeno tím, že kniha má obrovská písmena a ještě větší mezery, takže i když čítá 368 stran, zdaleka to není tolik.

Zdroj
Začátek knihy je jedno velké klišé. Výborná studentka a záhadný mladík, kteří se vzájemně přitahují, ale na druhou stranu Nora cítí, že s Patchem je něco špatně a rozumně se snaží držet se dál. Nechci plně zahýbat do detailů, aby jste nepřišli o důležité momenty v ději, i já byla ráda, že jsem nečetla žádnou spoilerovou recenzi a většinu se tak dozvěděla přímo během čtení.

Téměř celá kniha je stále dokola o tom samém. Patch Noru přitahuje, ta chvilku podléhá a další moment si zas staví kolem sebe zeď. I přesto mě ale kniha bavila, četla se velmi dobře. Stránky ubývaly a já se ani chvilku nenudila. Teprve ke konci se ale začne pořádně něco dít a rozplete se hlavní zápletka.

Myslela jsem, že díky čtivosti knihu ohodnotím pozitivně čtyřmi hvězdičkami, ale překvapivě ten akční konec se mi nelíbil tolik a tak tu mám jen další průměrnou andělskou knihu. Přesto nápad je ale určitě originálnější než jiné série, jen mě to nechytlo tak, jak jsem doufala. I když se to četlo výborně, čekala jsem více.

Žádné komentáře:

Okomentovat