středa 20. července 2016

Spisovatel: Sophie Jordan
Originální název: Breathless
Série: Drakie
Díl: 4.
Počet stran: 120
Rok vydání: 2014
Vydání originálu: 2012
Nakladatelství: CooBoo
Vazba knihy: Vázaná

Azurka opustila na několik týdnů svůj kmen a vydala se s rodiči na dovolenou, na které si má vyzkoušet, jak zapadnout mezi lidi. Příští rok se totiž chystá vyrazit na cesty - nejdřív chce vidět oceán a teprve potom hodlá zaujmout svou dospělou roli mezi drakii. Ale na dovolené se nachomýtne k nehodě, při které zachrání lidskou dívku před utopením a seznámí se s Tatem, nejúžasnějším lidským klukem, jakého kdy viděla. A všechno je najednou jinak...

Něco ke knize
Azurka tráví léto se svými rodiči v chatě u jezera. Azurka vodu miluje, je to její živel a příští rok hodlá vidět poprvé v životě oceán. Právě proto na léto opustili kmen, aby se Azurka naučila žít mezi lidmi, okoukala jejich zvyky a lépe tak zapadla.

I přesto, že se Azurka brzy postaví na vlastní nohy, rodiče ji neustále hlídají a nechtějí, aby svoji drakie moc vypouštěla. Jenže Azurka má vlastní hlavu a tak se stane, že během plavání se nachomýtne k nehodě a vytáhne z vody tonoucí se dívku. ak se seznámí s jejím bratrem, který ji okamžitě okouzlí a Azurka ztrácí hlavu.


Moje hodnocení a dojmy
Konečně jsem se dostala k poslední knize ze série Drakie, což je vlastně jen novela o Azurce, nejlepší kamarádce Jacindy, kterou znáte z předchozích dílů. Kniha má pouze kolem sta stránek, takže je to opravdu jednohubka, kterou zvládnete přečíst za jedno dopoledne.

Na jednu stranu je to lehce zbytečná knížka, jelikož s předchozím dějem nemá moc společného a děj tady není nijak zásadní. V podstatě jde jen o to, že se Azurka zamiluje do lidského kluka, kterému nemůže ukázat své pravé já - drakie.

Přesto je to ale moc milá kniha, která jistě fanoušky Drakie potěší. Azurka na mě dříve působila jako malá, uťápla holka, ale v knize Bez dechu se projevovala mnohem dospěleji. Má vlastní hlavu, lehce porušuje pravidla, ostatně jako většina teenagerů. Na druhou stranu ale přemýšlí a snaží se jednat rozumně. Postava Azurky mi tu vyloženě sedla.

Je to hezké zakončení celé série, ani chvilku jsem se nenudila a knížku jsem zhltla jedním dechem, tedy pomalu bez dechu. Ovšem víc jak třemi hvězdičkami hodnotit nemůžu a to z toho důvodu, že se jedná opravdu jen o krátký příběh, který se zkrátka nemůže rovnat plnohodnotné knize.

Pokud jste ale sérii Drakie četli či se teprve chystáme, tuhle novelu nevynechejte, byla by to škoda.

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This
autor Charmedka
vydáno 7/20/2016
reakce 2 komentářů
štítky , , , , , , ,


2 komentáře:

  1. Nad touto sérii hoodně uvažuji :)
    Asi se po ní podívám :)

    OdpovědětVymazat
  2. Drakie je skvela. Ale tahle doplnujici novela je opravdu jen takovy prumer...

    OdpovědětVymazat