Follow Me @Charmedka

28.05.16

On my wishlist (69)

Meme z tvorby Book Chick City.
Cílem je ukázat každou sobotu pár knih, které bychom chtěly mít ve své knihovně.
Mohou to být knihy nové, staré, nebo knihy, které ještě nevyšly. 
 

Anotace:
Po matčině smrti se život korunní princezny Lorelei dramaticky změní. V zájmu posílení odvěkého spojenectví její rodné Havraní říše a sousedního Morcantu se Lorelein otec znovu ožení, a sice se sestrou zesnulé královny, Irinou.

Zpočátku se zdá, že je všechno v nejlepším pořádku: panovník Havraní říše i jeho dvě děti jsou konečně šťastní. Irina však pomocí temné magie postupně ovládne celý zámek včetně krále, jenž se stává pouhou loutkou, závislou na vůli své manželky. Lorelei, která po své matce zdědila magické schopnosti, poznává v mocichtivé maceše silnou soupeřku. Poté, co Irina krále zabije a zmocní se trůnu, Lorelei a jejímu bratrovi nezbývá než utéct a žít ve vyhnanství. Postupně získává na svou stranu nejen vesničany sužované Irininou krutovládou, ale i mladého krále Kola, vládce Eldru, obývaného Dračím lidem.

Lorelei ví, že proti Irině může bojovat jen jedinými zbraněmi – a to kouzly a černou magií. Musí však být rychlejší, důvtipnější a silnější než Irina a v boji o trůn Havraní říše je ochotná obětovat i to nejcennější – svůj vlastní život.

5 komentářů:

 1. Skvělý výběr :) Tuhle knížku mám vyhlédnutou už od té doby, co vyšla v angličtině :) Se čtením jsem počkala a doufala, že vyjde i u nás :) Naštěstí ano, takže mám radost a těším se :)

  OdpovědětVymazat
 2. Knihu už mám zamluvenou, takže se nemohu dočkat 13.7! :3
  Opravdu se na knihu neskutečně moc těším a docela mě překvapilo to, že u nás vychází :)

  OdpovědětVymazat
 3. Na tuto knihu se také velmi těším :-)

  OdpovědětVymazat