středa 27. ledna 2016

Spisovatel: Justin Gustainis
Originální název: Evil Ways
Série: Quincey Morris a Libby Chastainová 
Díl: 2.
Počet stran: 264
Rok vydání: 2010
Vydání originálu: 2008
Nakladatelství: Polaris
Vazba knihy: Vázaná s přebalem

Poté, co se okultní detektiv Quincey Morris po svém vypořádá s černým mágem, dostane na vybranou: buďto přistoupí na spolupráci s FBI, nebo se bude muset do konce života mít na pozoru před mágovou pomstou. Rozhodnutí mu ztěžuje fakt, že se někdo zjevně rozhodl vyvraždit všechny bílé čarodějky a jeho přítelkyně Libby je zjevně další položkou na seznamu.

V Iráku je ukradena kniha, o jejíž existenci ví málokdo – a skoro nikdo nevěří, že je skutečně tím, co se říká, že je: klíčem k nepředstavitelné moci pramenící ze zla v jeho nejryzejší podobě. Stopa vede do Spojených států a všechny indicie ukazují na excentrického miliardáře Waltera Grobia. A někdo už zase vraždí děti.

Poté, co Morris a Chastainová odhalí souvislosti mezi těmito případy, zjistí, že před sebou mají svůj dosud nejnebezpečnější případ a pokud ho nevyřeší dřív, než o Valpružině noci vyjde úplněk, rozpoutá se apokalypsa vpravdě biblických rozměrů...

Něco ke knize
V Iráckém muzeu je ukradena Kniha stínů. Kniha o které většina lidí neví a ta co ví, v ní nevěří. Kniha, s jejíž pomocí získáte nepředstavitelnou moc.

Quincey Morris má za sebou případ s černým mágem, který ale nedopadl vůbec dobře. Proto je donucen ke spolupráci s FBI. Agent behaviorálních věd Dale Fenton, známý z předchozí knihy, má novou parťačku, agentku FBI Colleen O`Donnellovou, která je mimochodem bílá čarodějka. Quincey má na tohle nos, ale vypadá to, že agent Fenton nic netuší a tak si tuhle informaci nechá zatím pro sebe.

Spolupráce s FBI se ale ihned komplikuje, našli se další zavražděné děti, ale tentokrát je to mnohem horší. Navíc někdo zabíjí bílé čarodějky a o Libby je velký zájem. Jak se Quincey a Libby stále více dostávají více do středu případu, zjišťují, že oba případy jsou propletené a pokud ho nevyřeší dřív než o Valpuržině vyjde měsíc, rozpoutá se peklo.


Moje hodnocení a dojmy
Po obrovském zklamání z prvního dílu se mi do druhého vůbec nechtělo. Opravdu jsem knihu otevírala s velkou nechutí a začala číst se sebezapřením. Ono to ale tak zlé nebylo a místo dalšího zklamání přišlo milé překvapení a poměrně čtivý příběh.

Žena černé magie byla hodně detektivkou, mnohem více než fantasy a to mě nebavilo. Ve Špatných způsobech se autor ale už více zaměřil i na různé rituály a kouzla. Detektivní zápletka samozřejmě zůstává, ale už jen z toho důvodu, že někdo vraždí bílé čarodějky, se tu magie objevuje více.

Kniha mě překvapivě chytla a dost bavila, vůbec se to s prvním dílem nedá srovnat. Quincey i Libby jsou sympatické postavy, kterým jejich spolupráce svědčí. Ani další postavy nebyly špatné, Dale Fentom či nová agentka Colleen nezůstávají pozadu. Těch postav je v knize ovšem více, se žádnou jsem neměla ale sebemenší problém.

Kniha byla napínavá, velmi čtivá a neobsahovala snad žádné zbytečnosti, které by akorát nudily. Konec byl naprosto perfektní, obrovská napínavá akce, kterou jsem četla se zaujetím a nechtěla knihu odložit. To se mi u prvního dílu nestalo.

Na série je ale poznat, že jí píše chlap. Erotické fantasy mám ráda - Anita Blake, Bratrstvo černé dýky - to jsou série, kterým erotika dává ještě něco navíc a tím je staví na samý vrchol. Zde je ta erotika ale jiná, jak jsem psala, je v tom stopa chlapa. Schovat si kouzelnou hůlku do vagíny, to opravdu vymyslí jen chlap. Neříkám, že je to vyloženě špatné, nejsem puritán, ale mě to sem tam ruší.
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This
autor Charmedka
vydáno 1/27/2016
reakce 2 komentářů
štítky , , , , , , , ,


2 komentáře:

  1. Na tuhle sérii jsem se dívala, ale pořád nevím, jestli si ji přečíst nebo ne :).

    OdpovědětVymazat
  2. O sérii jsem nikdy neslyšela,musím se po ní mrknout :)
    Moc pěkná recenze! :)

    OdpovědětVymazat