pátek 10. října 2014

Spisovatel: L. J. Smith 
Originální název: The Return: Midnight - Part II
Série: Upíří deníky
Díl: 10.
Počet stran: 312
Rok vydání: 2012
Vydání originálu: 2011
Nakladatelství: Fragment
Vazba knihy: Brožovaná
Stefan a Elena se vydávají zachránit svou kamarádku Bonnii do Temné dimenze. V městečku zanechávají Matta, Meredith a paní Flowersovou, aby jej chránili před nebezpečnými silami, které se ho zmocňují čím dál více. Děti jedno po druhém podléhají malachům. Ale Matt a Meredith brzy pochopí, že zdroj zla je mnohem hrozivější – a mnohem bližší – než si mysleli… 

Něco ke knize
Než se Stefan s Elenou vydají do Temné dimenze zachránit Bonnie, osvobodí Matta z vězení s pomocí Sageho, celý soud je složen ze zlomyslných liškodlaků. Jenže po návratu do penzionu je čeká nemilé překvapené poté, co se Stefan vydá lovit. Šiniči a Misao se v podobě Stefana snaží ostatní oklamat a získat Misaoinu hvězdnou perlu, ovšem nikdo se nenechá přechytračit a zlověstný plán prokouknou. Misao a Šiniči se díky kouzlům osvobodí a dům zamoří Malachy. Stefan s Elenou se díky univerzálnímu klíči přesunou do Temné dimenze do domu lady Ulmy a Matt, Meredith a paní Flowersová se pokusí ukrýt v domě Matta.

Bonnie zná cestu k Sedmi pokladům, kde se nachází největší hvězdná perla, která dokáže zachránit Fell`s Church. Všichni se tam vydají, na cestě je čeká ale spousty nástrah a nebezpečí. Mají čas pouze do Poslední půlnoci. Poslední půlnoc je půlnoc, po které už jiná nenastane a město bude definitivně zničeno.
Mezitím Matt s Meredith a paní Flowersovou pomalu přicházejí na to, kdo vydává rozkazy a kdo za celou tuhle situaci může. Nastane boj nejen ve Fell`s Church, ale i v Temné dimenzi při získávání hvězdné perly, kde jde o životy...

Moje hodnocení a dojmy
Kniha je zas o chlup lepší než předchozí, který byl v podstatě o ničem, naprosto zbytečný. Děj byl tentokrát napínavý a přišlo nečekané rozuzlení.

Seznámíme se i s novou nadpřirozenou bytostí, obromuty ( trochu mě to zarazilo, ale zas tak mě už nic nepřekvapí v této sérii), obromuti jsou zvířata, která doprovázejí Elenu a ostatní k Sedmi pokladům.

Konec knihy se mi líbil asi nejvíce, možná je to kapitola, která se mi líbila nejvíc ze všech knih, byla tak úžasně a dojemně napsaná.
Zajímá mě, o čem budou další díly, ale na druhou stranu by už série mohla být konečně uzavřena.
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This
autor Charmedka
vydáno 10/10/2014
reakce bez komentáře
štítky , , , , , , ,


0 komentářů:

Okomentovat