Follow Me @Charmedka

15.10.14

C. C. Hunter - Hlas měsíčního svitu

Spisovatel: C. C. Hunter
Originální název: Whispers at Moonrise
Série: Údolí stínů
Díl: 4.
Počet stran: 440
Rok vydání: 2012
Vydání originálu: 2013
Nakladatelství: Baronet
Vazba knihy: Vázaná s přebalem
Již počtvrté se vracíme do Údolí stínů, kempu pro teenagery s nadpřirozenými schopnostmi, kempu plného upírů, vlkodlaků, víl a čarodějek, kde se Kylie Galenová snažila zjistit, kým je. Teď už konečně zná pravdu! Stejně ale zbývá spousta otázek, které se jí honí hlavou. Nemá ponětí, jak se svým dědictvím naložit, jak využít své zvláštní schopnosti. Stále ještě váhá, komu dát své srdce. Derekovi, který jí konečně vyznal svou lásku? Nebo Lucasovi, který je však – jak se zdá – víc oddaný svým přátelům než jí?
Navíc Kylii ohrožují temné síly, které usilují o její život. Zjevuje se jí další duch, jenž u ní hledá pomoc. Tentokrát je to ale duch člověka, kterého Kylie dobře zná a který… není mrtvý! Umí snad Kylie mluvit s dušemi lidí a zachránit je před smrtí? Ze zkušenosti moc dobře ví, že to nebude mít jednoduché.
Kylie se musí brzy rozhodnout: zůstane se svými přáteli v kempu Údolí stínů? Nebo bude muset odejít a svěřit se do rukou osudu?

Něco ke knize
Kylie konečně zjistila, co je zač. Problém je, že o jejím druhu nikdo neslyšel a vlastně jen ona sama věří tomu, co ji řekl Daniel. Musí zjistit pravdu, ať to stojí co chce. Jenže co když bude muset opustit Údolí stínů, aby dostala odpovědi na všechny své otázky. Stále ji i trápí citové problémy, Derek se jí svěřil, že ji miluje. Pořád má zmatek ve svých citech, Lucas navíc před ní něco skrývá a pravda se jí nebude vůbec líbit.
A nebylo by to ono bez dalšího ducha, který jí tentokrát vyděsí k smrti. Duch má tvář někoho, koho Kylie moc dobře zná a ten člověk ještě není mrtvý, jde mu ale o život.

Moje hodnocení a dojmy
Čtvrtý díl a stále mě série opravdu dost baví a přijde mi díl od dílu lepší, když pominu milostné problémy Kylie. Lucas mě neskutečně rozčiluje a už doufám, že ho pošle k vodě a dá šanci Derekovi.
Občas mi Kylie leze na nervy svým chováním typu zvládnu vše sama, ale jinak ji mám ráda, vlastně i ostatní postavy. Například Della je úžasná, její ironie a výbušnost, skvělá postava. Fakt mi vadí jen Lucas.

Co se týče příběhu, myslím, že hodně tomu dávají právě duchové, kteří se Kylie zjevují, to já můžu a baví mě to. A tenhle působil opět strašidelně a zápletka byla zajímavá. Nemůžu říct, že bych se u knihy nudila. Jelikož se jedná o čtvrtý, předposlední díl, tak rozhodně sérii doporučuji a já sama si jí řadím mezi ty povedenější a oblíbené.

Žádné komentáře:

Okomentovat