Follow Me @Charmedka

28.06.22

J. R. Ward - Ďáblův podíl

Spisovatel:
J. R. Ward
Originální název: The Devil`s Cut
Série: Králové bourbonu
Díl: 3.
Počet stran: 400
Rok vydání: 2018
Vydání originálu: 2017
Nakladatelství: Baronet
Vazba knihy: Vázaná s přebalem

Ve třetím dílu kroniky privilegované kentucké dynastie čelí rodina slavných palírníků bourbonské whisky jednak nadcházejícímu bankrotu, jednak skandálu kolem šokujícího zatčení.

Zpočátku se smrt Williama Baldwinea jeví jako sebevražda, ale při následném vyšetřování stopy neomylně vedou k jeho nejstaršímu synovi a zapřisáhl
ému nepříteli, Edwardovi. Ten se pod tíhou důkazů přiznává k otcovraždě a končí za mřížemi. Ve vazbě však netruchlí nad rozpadem své rodiny, ani nad ztrátou svobody, ale vyčítá si, že ublížil ženě, kterou miluje. Jeho tajná životní láska Sutton Smytheová je jediný člověk, na němž mu kdy záleželo, ovšem teď, když stanula v čele největšího konkurenta Bradfordovy bourbonské, je jakýkoli vztah mezi nimi vyloučený – nehledě na doživotí, jež Edwardovi hrozí.

Řízení rodinné firmy a řešení neutěšených finančních poměrů připadne nejmladšímu Wiliamovu synovi Laneovi. Spolu se svou snoubenkou Lizzie Kingovou je přesvědčený, že Edward někoho kryje, a při snaze dokázat bratrovu nevinu odhalí jak zdrcující pravdu, tak ohromující fakta.

Životy všech obyvatel Easterly jsou poznamenané lží, podvody, přetvářkou, aférami či pokulhávajícími vztahy, každý z nich prožil beznaděj, obavy i hluboký zármutek a nic už nikdy nebude takové jako dřív. Ale jedno je jisté: láska, přátelství, naděje a vzájemná sounáležitost odolají i těm nejzákeřnějším ranám osudu.Do třetího a zároveň posledního dílu této série jsem se pouštěla vážně s chutí. Sice mi u prvního dílu přišlo, že nejsem cílovka a ztěží se sérií prokoušu, ale druhý díl jsem slupla jak malinu a vážně se těšila na rozuzlení.

William Baldwin, majitel té největší a nejlepší výrobny bourbonské whisky je po smrti. Sice se zprvu smrt jevila jako sebevražda, ale nyní je ve vazbě Williamův nejstarší syn Edward, který se k vraždě přiznal. Vdova je pod vlivem léků, jediná dcera Gin v nešťastném manželství bez lásky a firmu má na starost nejmladší syn Lane.

Co díl, to zaměřený na určitý pár a třetí se nejvíce věnuje Gin a Samuelovi a teda, tohle mě hodně bavilo. Troufám si i tvrdit, že na jejich příběh se těší většina čtenářů.

Osobně je třetí díl za mě ten nejlepší. Četl se skvěle, stránky odsejpaly a tím, jak se blížil závěr a bylo potřeba vyřešit spoustu otázek a záležitostí, tak se jednalo o velmi dojemné a emotivní čtení. Bylo to romantické, zároveň ale i dost bolavé, s emocemi se zde autorka pohrála dokonale, mě dostala.

Určitě ale nečekejte jen romantiku, stále je tu třeba vyřešit vraždu a ač Edward sedí ve vazbě a důvod k otcově vraždě měl více než velký, ne každý jeho přiznání věří.

Věřím, že série nebude pro každého, pokud pamatujete seriál Dynastie, tak přesně taková atmosféra z toho sálá, bohatství, křívdy, nešťastné lásky a lži, vlastně i máte dojem, že se to neodehrává v současnosti, ale pár desítek let zpět, mě to ale překvapivě bavilo.

Na závěr se zeptám, víte, proč se knihy jmenují Ďáblův a andělský podíl? Má to spojitost s alkoholem. Andělský podíl je vlastně podíl tekutiny odpařené ze sudu během zrání, ďáblův je zas podíl, který absorbuje dřevo.

Žádné komentáře:

Okomentovat