Follow Me @Charmedka

14.03.18

Patricia Briggs - Spálená mrazem

Spisovatel: Patricia Briggs
Originální název: Frost Burned
Série: Mercedes Thompsonová
Díl: 7.
Počet stran: 269
Rok vydání: 2013
Vydání originálu: 2011
Nakladatelství: Fantom Print
Vazba knihy: Vázaná s přebalem
Život Mercy Thompsonové prošel zásadní změnou. Když se stala družkou Adama Hauptmana – charismatického alfy místní vlkodlačí smečky –, stala se zároveň i nevlastní matkou jeho dcery Jesse. Tento vztah vnáší do Mercyina života požehnané okamžiky normálnosti. Ale na okraji lidskosti se může drobný incident za úplně normálního dne proměnit v něco mnohem většího. Po dopravní nehodě v rušném provozu se Mercy a Jesse nemůžou spojit s Adamem – vlastně s nikým ze smečky. Všichni byli uneseni. Skrze jejich pouto Mercy ví, že Adam je rozzlobený a trpí. Vlkodlaci bojují politickou bitvu za akceptaci veřejností a Mercy se obává, že s ní Adamovo zmizení může nějak souviset – a že on i celá smečka jsou ve velkém nebezpečí. Mercy čelí mnohem mocnějšímu protivníkovi a je na něj sama – možná bude nucena přijmout pomoc od jakéhokoli spojence, a to bez ohledu na to jak nepravděpodobný je.

Něco ke knize

Mercy si pomalu zvyká na to, že se stala družkou alfy místní vlkodlačí smečky a zároveň tak dostala i nálepku nevlastní matky jeho dcery Jesse. Právě s Jesse momentálně obráží obchodní centra na Black Friday a i když to vypadá jako největší peklo na zemi, není tomu tak.

Poté, co Jesse u obchoďáku nabourá auto, snaží se obě dovolat Adamovi, ale ani on, ani nikdy jiný ze smečky nezvedá telefon. Smečka byla unesena, ale Mercy nepanikaří, Jesse, jejího přítele a zbytek smečky ukryje a začíná pátrat. Na pomoc si přizve fae, ale i upířího přítele a odhaluje velkou vzpouru, která může mít zničující následky.


Moje hodnocení a dojmy

Po několika letech jsem se opět dostala k dalšímu dílu z jedné z mých nejoblíbenějších sérií a tou je Mercedes Thompson. Kdysi jsem přečetla základních šest dílů a ihned jsem se do tohohle kojota zamilovala. Během té doby prošla Mercy neskutečným vývojem a stejně tak i příběh.

Lidé již vědí o existenci fae, vlkodlaků a zřejmě tuší, že ve stínech se skrývá i něco víc. Cesta k toleranci to byla dlouhá a stále je vše lehce na hraně. Stačí malé zaškobrtnutí a celý mír jde do háje. A o to nejspíš usilují únosci, kteří dávají Adamovi na výběr, ale žádná z možností není zrovna lákavá.

Pokud jste četli spin-off sérii Alfa a Omega, tak dějově se ocitáme právě souběžně s touto sérií. Alfu a Omegu není třeba mít načtenou, ale pokud se Vám Mercy zalíbí, určitě doporučuji, protože i druhá série stojí za to a jak jsem psala, příběh je propleten, stejně tak i postavy.

V šestém dílu celý příběh táhla pouze Mercy s Adamem a i když je díl hodně kritizován, mě bavil. Tentokrát není vše na samotném kojotovi, ale objevuje se tu spousta vedlejších postav, které čtenář již dobře zná. Hodně prostoru je věnováno právníkovi Kyleovi, který ač je člověk, tak mě v sérii fakt baví. Fanoušky Alfy a Omegy zas potěší šílený vlkodlak Asil.

Kniha je víceméně psána z pohledu Mercy, ale obohacuje ji i několik pohledů Adama a to z toho důvodu, že spolu komunikují skrze pouto.

Děj je zaměřen převážně na politiku a i když to na první pohled působí zmateně a strašně složitě, tak vše je dokonale vysvětleno, hlavně tedy důvody onoho jednání.

Kniha je nejen napínavá, ale nechybí ani vtipné poznámky, zkrátka Mercy. I přesto, že se mi kniha líbila a ráda jsem se opět vrátila do světa Mercy Thompson a doufám, že se mi povede sehnat pokračování, tak se jedná o slabší díl, přesto velmi povedený a čtivý.

Žádné komentáře:

Okomentovat