pondělí 6. listopadu 2017

Hezký den!
Jak jste si užili víkend? Já se téměř po roce dočkala a v sobotu vyrazila na Ples upírů. Miluji muzikály a šíleně jsem se těšila. Nezklamal mě, líbil se mi, i když jsem očekávala něco trochu vážnější. Zajímal by Vás třeba článek? Na druhý blog jsem párkrát podobný kulturní tip psala, ale nevím, zda je o to vůbec zájem.

Říjen byl celkem povedený měsíc. Povedlo se mi přelouskat celkem sedm knih a nebýt týdenní dovolené, kdy jsem knihu neotevřela, bylo by číslo ještě větší. Ale za sedm knih jsem ráda a doufám, že listopad bude stejně tak dobrý. Zatím vypadá nadějně. Hlavně mám velkou radost z toho, že konečně čtu knihy, které mi doma leží šíleně dlouho, vlastně jsou to nejstarší knížky v knihovně. Určitě v tomhle hodlám pokračovat.
 
Nejlepší kniha  
Čarodějka stínů (Kalayna Price) 
Proč: Vůbec jsem nemusela váhat, protože vítěz je naprosto jasný. Alex Craft jsem si zamilovala již po prvních stránkách. Je to úžasná série, kde se detektivní zápletka spojuje s magií, duchama apod. Miluji téma duchů a tady jich je dost.
Nejhorší kniha
Hollywoodské rozvody (Jackie Collins)
Proč: V září jsem přečetla Hollywoodské manžely, kteří byli úžasní, rozvody bohužel jsou o několik příček níže. Postavy mě nechytly, příběh mě nebavil a já se s knihou trápila hrozně dlouho.
Největší překvapení
Kouzlo života (Donna Hay)
Proč: Přiznávám, že se mi do knihy vůbec nechtělo a sáhla jsem po ní jen proto, že mi ležela doma fakt už hrozně dlouho. Vůbec ale nebyla špatná, právě naopak. Četla se moc dobře, příběh byl zajímavý a postavy také.
Největší zklamání
Don Quijote De La Mancha (Miguel Cervantes)
Proč: Kniha není špatná, na druhou stranu se ale určitě mezi oblíbenou klasiku nezařadí. Asi jsem očekávala něco více humorného.
Nejvtipnější kniha
Čarodějka stínů (Kalayna Price)
Proč: Že bych se u nějaké knihy fakt nasmála, to ne. Ale Alex je typ sarkastické hrdinky, která chrlí jednu hlášku za druhou, takže nejvtipnější zřejmě tato série.
Nejnapínavější kniha
Tma a prázdnota (Carrie Ryan)
Proč: Miluji zombie a série Les rukou a zubů je moje milovaná a to i přesto, že je spíše pro mladší čtenáře. Ani poslední díl mě nezklamal a já byla napnutá od začátku do konce.
Nejromantičtější kniha
Hollywoodské rozvody (Jackie Collins)
Proč: Opět vyloženě žádná romantická kniha, ale nejlépe sem asi zapadají právě Hollywoodské rozvody, které jsou plné partnerských rozepří, zklamání, vražd apod.


Nejočekávanější kniha
Tma a prázdnota (Carrie Ryan)
Proč: Vím, že je to už pěkná doba, kdy kniha vyšla, já se na ní šíleně těšila, ale dříve na ni nebyl vůbec prostor. Jsem ale ráda, že jsem ji konečně přečetla a sérii mám dočtenou.

Knižní série objevená v tomto měsíci
Alex Craftová (Kalayna Price)
Proč: Jedna z nejlepších fantasy sérií, co jsem kdy četla. O to více mě mrzí, že u nás vyšly pouhé tři díly a další se bohužel nechystají. Rozhodně ale plánuji časem v angličtině, tohle musím dočíst.
Nejlepší obálka
Tma a prázdnota (Carrie Ryan)
Proč: To je těžké, snad každá obálka má něco sebe. Líbí se mi tajemná Alex Craft, nové vydání Dona Quijota. Nakonec vyhrává Tma a prázdnota, která je v reálu fakt nádherná a to i uvnitř.
Nejhorší obálka
Hollywoodští manželé (Jackie Collins)
Proč: Není špatná, ale asi nejslabší. Přece jen se ale jedná o starší knihu, tak je k tomu třeba přihlédnout :D

Hrdina měsíce
Finn Delaneyová (Kouzlo života - Donna Hay)
Proč: Tentokrát žádná hrdinka, která bojuje s příšerami, ale žena, která se vzepřela otci a dělá to,co ji fakt baví a jde.
Pár měsíce
Alex Craftová & Death (Tanec stínů - Kalayna Price)
Proč: Opět těžké, žádný vyloženě pár tu mám, který by sem pasoval. Nakonec dám Alex a samu Smrt. Death mě baví a jsem zvědavá, kam jejich vztah bude směřovat.

Jaký byl Váš říjen?
Znáte některou knihu?Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This
autor Charmedka
vydáno 11/06/2017
reakce 6 komentářů
štítky , ,


6 komentářů:

 1. Z tvých knih se chystám na Tmu a prázdnotu :)

  OdpovědětVymazat
 2. Teda, tak jsem si u tebe vybrala dva knižní tipy do svého wishlistu. Tma a prázdnota vypadá opravdu dobře a ta Alex Craftová... sice jsem bázlivá, co se duchů týče, ale tohle by mohlo být fajn. Hned jsem si našla anotace a jo, jdu do nich! Díky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem ráda :) Alex Craft jsem si fakt zamilovala, doporučuji :)

   Vymazat