úterý 19. září 2017


Anotace: Když ve městě Derry ve státě Maine začnou mizet děti, musí skupina mladých chlapců a děvčat čelit svým největším obavám v boji proti zlému klaunovi jménem Pennywise, jehož vražedná a násilnická historie se táhne napříč staletími.

Po delší době tu mám článek do kategorie Movie tip. V létě jsme v kině ani jednou nebyli, léto vždy bývá na filmy chudší a ani letos nedával žádný, na který by se vyplatilo vyrazit. Filmová sezona ale opět začala a já věřím, že do konce roku pár filmů ještě zvládneme.

Na To jsem se těšila snad rok dopředu. Nejen, že jsem fanoušek hororů, ale miluji Stephena Kinga a To patří mezi moje nejoblíbenější knihy. Zároveň jsem ale měla velké obavy, protože většina jeho filmových adaptací spadá do filmového odpadu. Samozřejmě najdou se výjimky jako třeba Zelená míle, Vykoupení z věznice Shawshank či Osvícení. 

Problém je, že práva jsou prodávána naprosto brakovým režisérům, což nechápu. Chystá se teď dalších několik filmů natočených na motivy Kingových knih a když jsem koukla, kdo je režíruje, tak jsem šla pomalu do mdlob. Na Temnou věž jsem ani nešla, protože mi bylo jasné, že to bude propadák.

To má na svědomí Andy Muschietti, opět žádný zázrak, ale film má výborné hodnocení a nadšená byla i kamarádka, která též patří mezi fanoušky Stephena Kinga. Do kina jsem šla s obrovským očekáváním, opravdu obrovským.

Film je výborně obsazen, dětští herci opravdu na jedničku. Potěšil mě herec Finn Wolfhard, kterého můžete znát ze seriálu Stranger Things. Nejlepší mi ovšem přišel Jack Dylan Grazer, nejen jeho postava mě bavila, ale jako herec mi přišel fakt super a to na kontě v podstatě nic nemá.

Maska klauna perfektní, To se vážně povedl. Pokud znáte původní film z roku 1990, tak ten pokrok je hodně velký, co se kostýmu týče. Když už zmiňuji první film, tak ani s ním nemám moc velký problém, koukat se na něj dá, je třeba k němu ale přistupovat tak, že je to už starší horor, ale koukatelný je.

Co mi ve filmu vadilo, tak strachy. Prostě na mě působily jako parodie, kdykoliv se zjevil strach, tak to v tom filmu vypadalo jako pěst na oko. Navíc se furt tak divně klepaly (i To mělo takové astmatické záchvaty). Bohužel tohle mi dojem z filmu trochu kazilo, efekty mě až tolik nechytly. Možná to ale lépe udělat nešlo, kdo ví.

Film má pomalejší rozjezd, druhá půlka už je ovšem akčnější a strašidelnější. Co film nepostrádá, tak humor, což si u hororu trochu protiřečí, ale je to tak. Parta dospívajících kluků má výborné hlášky, které nepůsobily ani trochu nuceně, ale fakt trefně a povedeně.

Z filmu jsem ale dost na rozpacích. Není špatný, ale kniha má pro mě větší atmosféru. Obsahuje nějakou tu povedenou lekačku, klaun je strašidelný sám o sobě a děsivá atmosféra samozřejmě také nechyběla. Avšak nebála jsem se tolik, jak jsem očekávala.

Hodnocení je pro mě opravdu těžké. Tři hvězdičky mi přijdou málo, protože třemi jsem hodnotila mnohem horší horory, na druhou stranu čtyři jsou zas hodně. Takže něco mezi..
Hodnocení 4*


Už jste viděli nové To?
Co na film říkáte?Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This
autor Charmedka
vydáno 9/19/2017
reakce 4 komentářů
štítky ,


4 komentáře:

 1. Popravdě jsem se hodně těšila na to, jestli zmíníš na blogu i tenhle film. Vidím, že jsem se dočkala :D

  Já jsem ohledně hororů v kinech hodně nenáročná a vyděsí mě prakticky všechno, ale ne tak, že bych z toho byla tak moc posraná, že bych nespala apod.
  Ale musím říct, že jsem byla z toho filmu hodně špatná a v polovině jsem si přála aby už byl konec. Bylo to na mě už dost silné, myslela jsem si, že to bude klasická lekačka, ale asi opravdu nemám ráda klauny. Což jsem nevěděla a zjistila až teď.
  Neměla jsem z filmu dobrý pocit, i když byl dobře natočený.
  Na pokračování už své nervy nemám a myslím, že to řpežiju i bez toho :D

  A ty astmatické záchvaty jsi vystihla, teď se tomu směju :D ale jinak jsem z toho byla v kině podělaná :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to mě těší :)

   Já horory miluji, ale přiznávám, že jsem srab a občas se teda po té dost bojím :D :D :D Tady jsem se nebála v podstatě vůbec a ani v kině jsem nebyla až tak vyděšená, jak jsem doufala.

   Na pokračování určitě zajdu, když už jsem byla na tomhle, tak půjdu i na dvojku :)

   Vymazat
 2. Tak tohle bych nedala. Strašidelný filmy vyhledávám hodně výjimečně :-D

  OdpovědětVymazat