středa 15. června 2016

Spisovatelka: Lindsey Kelk
Originální název: I Heart New York
Série: I Heart
Díl: 1.
Počet stran: 272
Rok vydání: 2013
Vydání originálu: 2009
Nakladatelství: BB/art
Vazba knihy: Brožovaná

Když na svatbě své nejlepší přítelkyně přistihne Angela Clarková svého dlouholetého partnera in flagranti, udělá to, co by v její situaci provedla každá soudná žena: sebere se a odjede… ovšem nejen ze svatební hostiny, ale i z Anglie, neboť usoudí, že nejlepším místem pro zhrzené mladé ženy je New York. Z letadla vystoupí jen s cestovním pasem a kreditní kartou a ubytuje se v prvním hotelu na Manhattanu, kam ji odveze taxikář. Vzápětí se jí ujme recepční Jenny; ta Angele pomůže s nákupem oblečení a uvede ji do života velkoměsta, které nikdy nespí – a Angelu okamžitě okouzlí.
Než se Angela stačí rozkoukat, pozná dva přitažlivé muže a v náhlé inspiraci začne svůj příběh i svá milostná dobrodružství líčit v blogu na internetu. Její barvitý styl zaujme redaktorku věhlasného časopisu, která Angele nabídne práci.
Během několika týdnů nachází Angela v New Yorku to, co v Londýně marně hledala řadu let – lásku a vysněné povolání. Než se však stane New York jejím druhým domovem, musí vyřešit nejednu nepříjemnou situaci, najít sama sebe a především si ujasnit, co od nového života očekává.

Něco ke knize
Angela Clark pracuje jako editorka knih pro děti, žije v Anglii se svým dlouholetým partnerem a má pocit, že vše funguje tak, jak má. Jenže na svatbě své nejlepší kamarádky načape svého přítele v autě s jinou a ještě k tomu se dozví, že její nejlepší kamarádka o všem věděla a na svatbě ztropí scénu.

Zhrzená a ponížená sebere cestovní pas, kreditku a nasedne do prvního letadla, které letí z Anglie. Vystupuje na letišti v New Yorkeru, kde se ubytuje v prvním hotelu, do kterého ji odveze taxikář. Tam se ji ujme recepční Jenny, která Angelu obdivuje za to, co udělala.

Angelu vezme ke kadeřnici, na pořádné nákupy a seznámí ji se svými přáteli. Angela si začíná New York naprosto zamilovávat, navíc se seznámí se dvěma pohlednými muži a nemůže se rozhodnout, který ji přitahuje více. Když je jí nabídnuta práce blogerky v jednom ženském časopise, snad už nic nemůže být lepší. Píše o svém milostném životě, jenže blog se stává stále úspěšnějším a Angela se začíná obávat, že si oba její adepti na lásku blog přečtou a vše skončí.

Angela musí najít sama sebe a odvahu postavit se své minulosti, před kterou utekla.


Moje hodnocení a dojmy
Knihu Zbožňuji New York jsem měla v knihovně tak dlouho, že se na ní už usadila tlustá vrstva prachu. Kniha má skvělé hodnocení a dostala jsem na ní hrozně moc doporučení, ale stále jsem nebyla schopná se k ní dokopat. A má to prostý důvod.

Další díl je u nás už v podstatě nesehnatelný, sháním ho pěknou dobu a zkrátka nikde, ani v bazarech. Navíc se u nás nevydala kompletní série, ale různé díly. To znamená, že vyšel první, třetí a poté až pátý a šestý. No co to sakra je? To jako vážně? Naprosto nechápu smysl a strašně doufám, že se zbytek dílů dovydá, protože tohle mi rozum nebere a vadí mi mít jen část série.

Ale už k samotné knize. Ta mě chytla od první stránky. Angela je naprosto úžasná postava, taková hodně svá. Je vtipná, chytrá a mě připomíná kombinaci Bridget Jonesové a Becky Bloomwoodové. A pokud si neoblíbíte Angelu, tak rozhodně Jenny, která je jedna z nejmilejších postav.

Celé pojetí knihy je dost praštěné a věřím, že nesedne každému. Kolikrát to bylo až pitomé, hodně přitažené za vlasy, ale mě to bavilo.

Stylem bych autorku přirovnala k Sophie Kinselle, kterou já naprosto zbožňuji, takže i Lindsey Kelk mi sedla. Píše moc dobře, je to oddechové, u knihy naprosto vypnete a jen relaxujete a bavíte se. Kolikrát jsem se opravdu od srdce zasmála.

Kniha se čte jedna radost, je to taková jednohubka, ale mě fakt hrozně chytla. Pokud hledáte příjemnou knihu, u které nemusíte přemýšlet nad dějem a chcete se pobavit, rozhodně doporučuji. Mě to neskutečně bavilo. Po delší době kniha, kterou hodnotím plným počtem hvězdiček.
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This
autor Charmedka
vydáno 6/15/2016
reakce 4 komentářů
štítky , , , , ,


4 komentáře:

 1. Tak to je fakt blbé, že to vydávají tak divně. Každopádně to vypadá hezky, u té anotace jsem si vzpomněla na Sophie Kinsellu, její knihy miluju, takže i tahle by se mi určitě líbila :)
  Double Infinity by Ella

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Take Sophie Kinsellu miluju, to by se Ti kniha mohla libit :)

   Vymazat
 2. Tuhle knihu mám doma v angličtině, ale myslím, že jsem skončila někde v polovině. Ani si nepamatuji proč jsem knihu odložila, avšak příběh se mi moc líbil, byl hodně čtivý :)
  Jinak skvělá recenze ^^
  Mrs. Jungová

  OdpovědětVymazat