Follow Me @Charmedka

04.01.16

Knižní hitparáda - Prosinec 2015

Přeji Vám vše nejlepší v novém roce.
Jak jste oslavili konec roku? Je to hrozný, jak předchozí rok neskutečně utekl, to byl snad nejrychlejší rok vůbec. A teď zase potrvá, než se naučím na konci psát šestku. Určitě můžete očekávat velké knižní shrnutí za loňský rok, ale ještě tu mám resty za prosinec. Dnes mi skončila dvoutýdenní dovča, myslela jsem, jak sepíši všechny recenze, které mi chybí a pěkné houby, lenost vyhrála.

Prosincovou hitparádu jsem myslela, že vynechám. Na moc přečtených knih jsem to neviděla, přece jen dvoutýdenní dovolená, to já na knihu ani nesáhnu. Povedlo se mi ale přečíst pět knih, chodit do práce celý měsíc, tak bych byla na hezkém číslu. Sestavit hitparádu ale právě z těchto knih, kdy tři patří do jedné série, bylo vážně náročné.
 
Nejlepší kniha  
Až úplně dolů (Jennifer Weiner
Proč: O té nejlepší knize mám naprosto jasno. Allison řeší spoustu problémů - krize v manželství kvůli práci, nezvladatelná dcerka a otcova nemoc. Přežít den jí pomáhají prášky na bolest, jenže z jednoho se stává stále více. Sice poslední třetina knihy je nudnější, ale kniha jinak byla skvělá, ze života.
Nejhorší kniha
Město schodů (Robert Jackson Bennett)
Proč: Já nechci knihu úplně hanit, protože nemůžu říct, že by byla vyloženě špatná, ale mě úplně nechytla. Bylo to zdlouhavé, tudíž nudné, kolikrát až přehnané. Čekala jsem od knihy více a hlavně něco trošku jiného. Něco tomu chybělo, něco naopak přebývalo. Možná kdyby byla kniha tenčí a ne tak natahovaná.
Největší překvapení
Špatné způsoby (Justin Gustainis)
Proč: První díl této série najdete níže ve zklamání, protože druhý díl mě mile překvapil. Super děj, sympatické postavy, spousta napětí a akce.
Největší zklamání
Žena černé magie (Justin Gustainis)
Proč: Kniha a celá série má skvělé hodnocení, proto jsem hodně čekala a přišlo zklamání. Kniha je spíše detektivkou než fantasy. Postavy mají tak pitomá jména, že ani na konci jsem si je nepamatovala a zkrátka mě to moc nechytlo.

Nejvtipnější kniha
Až úplně dolů (Jennifer Weiner)
Proč: I přes vážné téma závislosti na prášcích byla kniha pojatá s nadhledem a humorem.
Nejnudnější kniha
Vášeň (L. J. Smith)
Proč: Po skvělém druhém dílu opět přišel pád na zem. Třetí díl je šíleně nudný a nezáživný. Spousta politiky kvůli kandidatuře na prezidenta, která byla téměř hlavním tématem. Bohužel tohle bylo zlé a teprve až konec se mi četl dobře.
Nejnapínavější kniha
Špatné způsoby (Justin Gustainis)
Proč: Jak jsem zmiňovala výše, druhý díl se povedl. Obsahoval spousty akce a napětí a hlavní postavě šlo o život..

Nejočekávanější kniha
Až úplně dolů (Jennifer Weiner)
Proč: Na další knihu Jennifer Weiner jsem se vážně těšila a jsem ráda, že mě nezklamala. Už teď vyhlížím další její kousek, který vyjde letos..
Knižní série objevená v tomto měsíci
Quincey Morris a Libby Chastainová (Justin Gustainis) 
Proč: Vyšly u nás zatím první tři díly a všechny jsem během prosince přečetla. Sice se mi líbil vlastně jen druhý díl, přesto doufám, že další díly u nás vyjdou.
Nejlepší obálka
Nevěsty bez ženichů (Adele Parks)
Proč: Snad nejjednodušší obálka v tomto měsíci a také nejhezčí. Zde platí, že v jednoduchosti je krása a je fakt, že Domino obálky umí.
Nejhorší obálka
Město schodů (Robert Jackson Bennett)
Proč: Zde bylo těžké rozhodování, protože žádnou ošklivou tu nemám.Hrdinka měsíce
Allison (Až úplně dolů - Jennifer Weiner)
Proč: I když problémy řešila prášky, hrdinka to rozhodně je. Se závislostí musela bojovat a je to už boj na celý život.
Pár měsíce
Quincey & Libby (Žena černé magie)
Proč: Quincey a Libby jsou pouze partneři v práci, ale tak skvěle jim to klape, že si tuhle rubriku zaslouží.Četli jste v prosinci, nebo spíše koukali na pohádky?
Znáte některou z knih?

4 komentáře:

 1. Přiznávám, že ani jednu z těchto knih jsem nečetla :D

  OdpovědětVymazat
 2. Super článek ! :)
  Já jsem byla minulý měsíc šikovná a přečetla krásných 9 knih,což je pro mě rekord a já doufám,že ho brzy ještě navýším :)

  OdpovědětVymazat
 3. Já jsem četla docela dost, celkem jsem přečetla 17 knih :D. A i pohádky jsem stihla :)
  Z těchto knih bohužel žádnou neznám
  Double Infinity by Ella

  OdpovědětVymazat
 4. Po Městě schodů jsem pokukovala, ale tvé hodnocení není zrovna nejlepší, takže nevím...

  OdpovědětVymazat