Follow Me @Charmedka

29.06.20

Knižní hitparáda - Červen 2020

Přeji Vám krásný den!
Máme tu konec měsíce a tak se vrhneme na shrnutí června. Čekají Vás teď prázdniny, nebo pracujete? A chystáte se někam v létě? Letos budu mít zřejmě léto více pracovní, než jindy a vlastně to i chápu, užila jsem si dva měsíce doma během nouzového stavu a pokud se náhodou neobjeví nějaké cestovatelské plány, tak nebudu ani s prací remcat, uvidíme.

Docela se mi daří držet tempo a to mi přišlo, že jsem toho času na čtení měla méně, ale přelouskala jsem šest knih, takže ve výsledku spokojenost a říkám si jen tak dál. Zajímal by Vás třeba TBR na další měsíce? Určitě ne ve formě článku, ale třeba jen stories na instagramu, kam bych dala, co se chystám číst v daném měsíci.
 
Nejlepší kniha  
První hrob napravo (Darynda Jones) 
Proč: Na tuhle sérii jsem se strašně těšila a vlastně si ani nepřipouštěla, že by se mi nelíbila, protože má super hodnocení a slyším na ni jen chválu. Vše oprávněně, chytla mě již od prvních stran.
Nejhorší kniha
Zmizení Samanthy Shipleyové (Joy Fielding)
Proč: Špatná nebyla, za červen jsem nepřečetla žádný propadák, na druhou stranu jsem možná očekávala trošku více, více emocí. Přece jen zmizení dítěte je silné téma a ve mně to zas tolik nezanechalo.
Největší překvapení
Srdeční záležitost (Gilles Legardinier)
Proč: Od autora jsem před lety četla už jednu knihu a byla výborná. Srdeční záležitost mi dlouho ležela v knihovně a také nejsem vůbec zklamaná. Sice se jedná spíše o young adult, což mě překvapilo, ale kniha se čte výborně, je dojemná, smutná, ale zároven psána tak lehce a s nadhledem.
Největší zklamání
Pýcha a předsudek (Jane Austen)
Proč: Pýcha a předsudek je naprostá klasika, kterou četl, nebo alespoň o ní slyšel každý. Vyskytuje se zmiňka ve spoustě románech, ale já ji teda přelouskávala hodně dlouho a vlastně mě nijak nechytla.
Nejvtipnější kniha
První hrob napravo (Darynda Jones)
Proč: Hlavní hrdinku jsem si okamžitě zamilovala, přesně můj typ oblíbené postavy, která je odvážná a neskutečně sarkastická.
Nejnapínavější kniha
Tatér z Osvětimi (Heather Morris)
Proč: Tatér z Osvětimi se spíše zaměřuje na romantickou linku, je to "odlehčenější" kniha tohoto žánru, přesto samozřejmě čtete s napětím a zatajeným dechem.
Nejromantičtější kniha
Pýcha a předsudek (Jane Austen)
Proč: Asi se hodí ji sem dát...
Nejočekávanější kniha
První hrob napravo (Darynda Jones)
Proč: Tuhle sérii mám na seznamu šíleně dlouho, ale bohužel u nás vyšly pouhé čtyři díly a další se nechystají, takže mě to ve čtení brzdilo a ač jsem zatím přečetla jen dva díly, už teď je mi líto, že se série nedokončila, protože je úžasná.
Knižní série objevená v tomto měsíci
Charley Davidson (Darynda Jones)
Proč: Jak jsem psala výše, mrzí mě, že u nás vyšly jen čtyři díly a dále smůla a v angličtině se k tomu určitě nedokopu, chjooo.


Nejlepší obálka
Tatér z Osvětimi (Heather Morris)
Proč: Sofistikovaná, všeříkající...
Nejhorší obálka
Zmizení Samanthy Shipleyové (Joy Fielding)
Proč: Vlastně mi i chvilku trvalo, než jsem pořádně viděla, co na obálce je :D
Hrdina měsíce
Lale Sokolov (Tatér z Osvětimi - Heather Morris)
Proč: ...
Pár měsíce
Elizabeth & pan Darcy (Pýcha a předsudek - Jane Austen)
Proč: Opět se hodí asi sem dát Elizabeth a Darcyho :D


Co jste přečetli Vy?
Čtete Jane Austen?

12 komentářů:

 1. Ale ne, opravdu je největším zklamáním Pýcha a předsudek? Já naprosto miluji filmové zpracování Pýcha a předsudek s Keirou a hlavně miluji Jane Austenovou. Četla jsem třeba Rozum a cit, Emmu a na Pýchu a předsudek jsem se teprve chystala. Ale teď jsem na vážkách a ještě k tomu mám poměrně dost velká očekávání.

  Jinak to vypadá, že První hrob napravo poputuje na můj seznam "to read". Díky za inspiraci.

  E / Duben 99'

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud jsi vyloženě fanoušek Jane Austen, tak věřím, že se Ti líbit bude. Jsem zvědavá, co řekneš, dej pak vědět :)

   Vymazat
 2. Z knihy jsem četla pouze Pýchu a předsudek a byla jsem nadšená. Asi jsem přesně ta správná skupina, protože mě nadchla a nedostatky jsem nenašla. :)
  Co se týče knih, byl pro mě červen slabší...snad bude červenec lepší. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám na seznamu ještě Emmu a snad ještě jednu knihu, tak uvidím, zda sednou více.

   Vymazat
 3. Z knih jsem žádnou nečetla, ale rozhodně si chci přečíst Tatéra z Osvětimi. Ten mě láká už delší dobu. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taková jednodušší kniha v tomhle žánru, ale moc čtivá :)

   Vymazat
 4. Stihla si toho veľa, to je super. Pýcha a predsudok ma popravde moc neláka, samozrejme, že som o knihe počula, ale takýmto klasickám sa tak trošku vyhýbam :D Inak ma tiež čaká pracovné leto, mám brigádu ako každé leto, ale snáď popri tom budem stíhať aj čítanie a možno nejaký výlet aspoň po Slovensku :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nějaké klasiky miluji, jiné také moc nemusím a nedocenim.

   Vymazat
 5. První hrob napravo mě láká už docela dlouho, ale pořád jsem se k tomu nedostala a mám pocit, že jsem i zapomněla, že ji chci číst :D

  OdpovědětVymazat
 6. Odpovědi
  1. Vůbec se nedivím, škoda, že vyšly u nás jen čtyři díly.

   Vymazat