Follow Me @Charmedka

03.02.19

Knižní hitparáda - Leden 2019

Krásný den a krásný nový měsíc!
Moc mě mrzí, že na blogu je celkem mrtvo a článek se objeví jen sem tam, ale mám toho nějak hodně a čtu minimálně. Především není nálada a myslím, že nemá cenu to lámat přes koleno, ale doufám, že se to časem zlepší a blog se vrátí do starých kolejí.

V první knižní hitparádě letošního roku se objeví pět knih, z čehož jedna je zatoulaná ještě za prosinec, ano jedna přečtená kniha v prosinci.
Nejlepší kniha  
Vadná (Cecelia Ahern) 
Proč: Každý ji chválí a to i nefanoušci Cecelie Ahern, takže jsem se nemohla dočkat přečtení a můžu potvrdit všechny ty pozitivní recenze. Pro milovníky dystopií nutnost.
Nejhorší kniha
Jasným plamenem (Patricia Briggs)
Proč: Sérii Alfa a Omega mám ráda, ale oproti ostatním knihám mě bavila asi nejméně a to i v rámci celé série je to nejslabší díl, který zatím vyšel. Ale tím neříkám, že je kniha špatná, vůbec ne.
Největší překvapení
Vadná (Cecelia Ahern)
Proč:  Ani ne tak překvapení, čekala jsem, že kniha bude skvělá, hodně v to doufala, ale jiný kandidát tu není.
Největší zklamání
Kříďák (C. J. Tudor)
Proč: Kniha, o které se mluví snad všude a nešlo ji uniknout, i když nejste fanoušci tohoto žánru. Čte se sama, za den přečteno, ale očekávala jsem mnohem víc a hlavně něco jiného.
Nejvtipnější kniha
Zbožňuju Londýn (Lindsey Kelk)
Proč: Série I Heart je skvělá, vtipná oddechovka a tenhle díl byl fajn, hlavně díky hašteření dvou kamarádek hlavní hrdinky, které si nemohly přijít na jméno.
Nejnapínavější kniha
Kříďák (C. J. Tudor)
Proč: Ač jsem z knihy zklamaná, tak jedno ji upřít nemůžu. Byla jsem napnutá, jak to dopadne a opravdu by mě rozuzlení nenapadlo, takže za tohle palec nahoru.
Nejromantičtější kniha
Zbožňuju Londýn (Lindsey Kelk)
Proč: Narychlo uspořádat svatbu? Ač se kvůli tomu hrdličky tak často neviděli, svatební přípravy to vynahradily a jinou romantickou knihu jsem opravdu nečetla. Poslední dobou mám náladu spíše na thrillery a fantasy, asi se v tom odráží má nálada :D
Nejočekávanější kniha
Jasným plamenem (Patricia Briggs)
Proč: Jedna z mála sérii, u které jsem u aktuálního dílu a moc se těšila na pokračování. Ač slabší díl, tak mě série baví a snad se brzy dostanu dál i v sérii Mercedes Thompson.
Knižní série objevená v tomto měsíci
Vadná (Cecelia Ahern)
Proč: Letos by měl vyjít druhý díl, který už netrpělivě očekávám, protože jsem strašně zvědavá, jak bude celý příběh pokračovat.
Nejlepší obálka
Jasným plamenem (Patricia Briggs)
Proč: Podle mě se strašně povedla, neskutečně moc se mi líbí.
Nejhorší obálka
Vadná (Cecelia Ahern)
Proč: Ošklivá není, rozhodně na pohled zaujme, ať už v dobrém, nebo zlém a to je také podstatné. Jiná volba ale tentokrát nebyla a schytá to Vadná.Hrdina měsíce
Celestine (Vadná - Cecelia Ahern)
Proč: Pokaždé, když se v knize objeví postava, která se najednou postaví proti tomu, v čem byla celý život vychovávána a věřila tomu, tak se dostane do této kategorie a je to případ i Celestine.
Pár měsíce
Angela & Alex (Zbožňuju Londýn - Lindsey Kelk)
Proč: Prostě pohádka, ideální pár.Jaký byl Váš začátek roku?
Jaký žánr momentálně čtete nejraději?

10 komentářů:

 1. Pěkné knihy. Žádnou z nich jsem tedy nečetla, ale Kříďáka mám v plánu zkusit, když je tak opěvovaný, tak jsem na něj dost zvědavá. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Very good books selection! I'll look for some of these! ♥
  Have a lovely Sunday! xoxo

  🌺visit:
  https://knjizevnizaljubljenik.blogspot.com/2019/02/6-saptac.html ♡

  OdpovědětVymazat
 3. Alfu a Omegu už bych si taky chtěla přečíst... :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Musím souhlasit, Vadná má sice podivno obálku, ale jinak je to poklad. Moc se mi líbila, nutně potřebuji pokračování :) Hezké čtení i v únoru :)

  OdpovědětVymazat
 5. Četla jsem Zbožňuju Londýn, ale mě trochu kniha zklamala. Více se mi líbil předchozí díl Zbožňuju Paříž. :-)
  A na Kříďáka se chystám teď v únoru, snad se mi bude líbit. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Předchozí díly byly lepší a jsem zvědavá, co na Kridaka řekneš.

   Vymazat