Follow Me @Charmedka

14.05.22

J. R. Ward - Andělský podíl

Spisovatel:
J. R. Ward
Originální název: The Angel`s Share
Série: Králové bourbonu
Díl: 2.
Počet stran: 488
Rok vydání: 2017
Vydání originálu: 2016
Nakladatelství: Baronet
Vazba knihy: Vázaná s přebalem
Druhý díl obsažné ságy o jižanské dynastii, která se ze všech sil snaží zachovat pozlátko privilegií a blahobytu, ale intriky a neuvážené jednání některých rodinných příslušníků ohrožují její bytostné základy, které se povážlivě otřásají.

Rodina Bradfordových je vrcholnou smetánkou vyšší společnosti – stejně jako
jejich prvotřídní ročníky bourbonu. O jejich složité životy a rozlehlé panství pečuje diskrétní personál, který se neodvratně zaplétá do jejich záležitostí – což platí zejména teď, kdy se zřejmá sebevražda rodinného nestora začíná jevit jako vražda…

Nikdo není stoprocentně důvěryhodný, především nejstarší Bradfordův syn Edward. O zlé krvi mezi ním a jeho otcem vědí všichni, nejen členové rodiny, a Edward si uvědomuje, že může být hlavním podezřelým. Jak vyšetřování smrti Williama Baldwinea nabírá na intenzitě, stále svědomitěji se věnuje konzumaci alkoholu a dceři svého někdejšího trenéra koní. Finanční budoucnost Bradfordových zatím leží v dokonale pěstěných rukou jejich obchodní sokyně, ženy, která chce mít Edwarda jenom pro sebe.

Všechno má následky, každý má svá tajemství a jen málokdo je bezúhonný. Bezprostředně před nevyhnutelným pádem rodu zasahuje do hry někdo, koho všichni považují za dávno ztraceného syna. Maxwell Bradford se vrací domů. Otázka zní, jestli je zachráncem… nebo tím největším provinilcem.J. R. Ward zbožnuji, jsem s jejími knihy ale ovšem šíleně pozadu a teprve nedávno jsem se dostala k pokračování Králů bourbonu. Docela jsem přemýšlela, zda si nepřečíst znovu jedničku, protože už je to docela doba, co jsem ji četla a i během čtení jsem měla problém, zapamatovat si postavy.

Docela jsem se bála, že budu u dvojky naposto ztracená jak v postavách, tak i v ději. Překvapivě jsem se chytla vemi rychle a během pár kapitol se opravdu začetla.

William, majitel té nejlepší firmy vyrábějící bourbon, zároveň také tyran a ne zrovna dobrý člověk, je mrtev. Smrt se zpočátku jeví jako sebevražda, ale brzy vyjde najevo, že se jednalo o vraždu a vrahem může být každý. Hlavním podezřelým ovšem zůstává Edward, nejstarší syn, který, jemně řečeno, s otcem nevycházel.

Edward je taková zlomená duše, která svoje problémy řeší alkoholem, bývá náladový, protivný, ale vlastně je Vám svým způsobem sympatický a doufáte v jeho happy end.

Charaktery postav jsou velmi dobře pracované a autorka se věnuje všem, ať už ve větší míře, nebo v menší, výsledkem ale je, že kniha je plná spletitých osudů, tajemství či křivd. Hodně mě zajímá postava Gin, která je vlastně takový rozmazlený, nevděčný spratek s pubertální dcerou Amelii, manželem, který ji má jen pro peníze a nenaplněnou láskou. I tady je jasné, že skrývá nějaké tajemství a i přes své chyby jsem si ji oblíbila.

Místo nějakých odpovědí se příběh spíše ještě více zamotává a láká k přečtení posledního dílu. Jak mi ze začátku přišlo, že nejsem úplné cílovka, tak jsem knihu přelouskala během pár dní a příběh si vážně užila a do dalšího se pustila téměř okamžitě.

Žádné komentáře:

Okomentovat