Follow Me @Charmedka

28.11.21

J. R. Ward - Bestie

Spisovatel:
J. R. Ward 
Originální název:
The Beast
Série:
Bratrstvo černé dýky
Díl:
14.
Počet stran:
554
Rok vydání:
2016
Vydání originálu:
2016
Nakladatelství:
Baronet
Vazba knihy:
Vázaná s přebalem
Rhage a Mary se vracejí v novém románu o Bratrstvu černé dýky, sérii „tak populární, až by se dnes asi nenašel čtenář, který o ní ještě neslyšel“ (USA Today).


V Bratrstvu černé dýky už nic není, jak bývalo. Poté, co se podařilo vyhnout válce s Temnými, se spojenecké vazby posunuly a vznikly hranice. Zabijáci Vyhlazovací sp
olečnosti jsou silní jako nikdy, kořistí z lidských slabostí, aby získávali další peníze, další zbraně, další moc. Zatímco se však Bratrstvo připravuje k frontálnímu útoku, jeden jeho člen svádí boj sám se sebou…

Rhage, bratr s největší chutí k jídlu, ale taky s největším srdcem, by měl vést naprosto ideální život – nebo aspoň naprosto spokojený. Má po boku Mary, svou milovanou shellan, a jeho králi i bratrům se daří. Jenže Rhage nechápe – a neovládá – paniku a nejistotu, které ho pronásledují…

A to ho děsí – stejně jako chvíle, kdy není se svou ženou. Poté, co v boji utrpí smrtelné zranění, musí Rhage přehodnotit své priority – a řešení otřese jeho světem… i světem Mary. Jenže Mary se ubírá vlastní cestou, která je buď sblíží, nebo způsobí roztržku, ze které se žádný z nich nevzpamatuje…Ač tuhle sérii naprosto miluji a patří mezi moje nejoblíbenější, tak jsem v dílech strašně pozadu. Recenze teprve na čtrnáctý díl a světlo světa u nás spatřilo dalších pět knih, ale věřím, že se časem k aktuálním dopracuji.

Rhage a Mary nejsou žádné nové postavy, naopak, jejich příběh je všem moc dobře znám a mě moc potěšilo, že je tu další kniha věnována právě jim. Pokud máte sérii načtenou, tak Vás hlavní problém asi úplně nepřekvapí. Já osobně nejsem na ničí straně, naprosto chápu Mary, ale také Rhageho, který si uvědomuje, co je zač. Právě Rhage má v sobě tu největší bestii.

I přes zvíře v něm je to ale díl plný humoru, bratrstvo srší neuvěřitelným vtipem, kolikrát působí bratři jak puberťáci, je to ale moc příjemné, nenucené a asi jeden z nejvtipnějších dílů.

Autorka vždy rozvíjí několik dějových linek a nejinak je tomu i tady. Stále aktuálním tématem je těhotná Layla a Xcor, vůdce Bastardů. Přichází na scénu ale i nová postava, Jo, která by se mohla jevit jako bezvýznamná, ale věřím, že svůj prostor v dalších dílech rozhodně ještě najde.

I když už je tolik dílů, tak série naštěstí nemá tendence kvalitně klesat, což velmi často bývá problém u nekonečných příběhů.

Bestie je za mě velmi povedený díl, i když svým způsobem hodně předvídatelný. Jakmile se na scéně objeví malá Bitty, ano, další nová postava, je naprosto jasné, kam příběh bude směřovat a jak to celé dopadne.

Kniha má přes pět set stran a ani chvilku jsem se nenudila, slupla jsem ji jak malinu  a je to jeden z nejlepších dílů. Akční, vtipný, laskavý...
Eliaha Zdroj textu (www.cervenaknihovna.com):
Zdroj textu (www.cervenaknihovna.com):
Zdroj textu (www.cervenaknihovna.com):
Zdroj textu (www.cervenaknihovna.com):

Žádné komentáře:

Okomentovat