Follow Me @Charmedka

15.10.14

Cecelia Ahern - Kdybys mě teď viděla | Mini recenze

Spisovatel: Cecelia Ahern
Originální název: If you could see me now
Počet stran: 287
Rok vydání: 2007
Vydání originálu: 2005
Nakladatelství: BB art
Vazba knihy: Vázaná s přebalem
Všechno v životě designérky Elizabeth Eganové má své pevné místo od hrníčků na kávu v nablýskané kuchyni až po vzorníky a kelímky s barvou v pracovně. Má pocit, že díky dokonalému pořádku a pečlivosti se jí daří držet svůj život pod kontrolou a vyhýbat se trápení a bolesti, kterou zažila v minulosti. Snaží se naplno věnovat práci a přitom být matkou svému adoptovanému šestiletému synovci Lukovi, takže jí už nezbývá čas na nic jiného na omyly, ale ani na nějaké příjemné povyražení. Až do okamžiku, kdy do Lukova i jejího života vstoupí záhadný, bezstarostný a spontánní Ivan. Luke tvrdí, že je to jeho neviditelný přítel, Elizabeth považuje pohledného muže za otce Lukova kamaráda Sama. Ivan obrátí život usedlé Elizabeth Eganové naruby a postupně jí pomáhá bořit všechny zdi, kterými se obehnala ze strachu z dalšího zklamání. Díky němu se pohledná, schopná a pedanticky pořádkumilovná žena odhodlá udělat pořádek i ve své minulosti a odhalit tajemství, které za sebou vleče jako těžkou kouli už od dětských let. Díky Ivanovi se učí, že všechno zlé je pro něco dobré, a plní si sny, které jí jako dítěti nikdo nesplnil. A její dosud jednotvárný život začíná rozkvétat a vstupují do něj city, které si Elizabeth dávno zakázala.Kouzelný příběh, který vykouzlí úsměv na tváři, ale i slzu v oku. Pokud ale čekáte reálný příběh, tak budete zklamány. Je to spíše taková pohádka pro dospělé. A to na knihách Cecelie Ahernové miluju, nejsou to obyčejné romány jako je každá druhá kniha, ale většina obsahuje nějaký ten ždibek fantasy.

Přání nemusí plnit jen padající hvězdy

Tahle kniha si mě hned získala a snad ještě před koncem se zařadila mezi moje neoblíbenější knihy. Pokud jste četly PS: Miluju tě od této spisovatelky, tahle kniha je pro Vás povinností.
Během knihy se několikrát zasmějte, zvlášt co se týče lehkýh pousmání, kdy vás kniha potěší. Je to dojemný příběh, takže i slzička ukápne. Mě bylo opravdu do breku, ale to bych prozrazovala moc.

Obálka je hezká, mě určitě zaujala. Hnědá barvička s pampeliškou, která se lehce týká příběhu. I zahraniční obálky jsou moc povedené, například výše uvedná bílá obálka s kytkama.


Žádné komentáře:

Okomentovat