Follow Me @Charmedka

15.10.14

C. C. Hunter - Vzkříšena za úsvitu

Spisovatel: C. C. Hunter
Originální název: Awake at Dawn
Série: Údolí stínů
Díl: 2.
Počet stran: 432
Rok vydání: 2012
Vydání originálu: 2011
Nakladatelství: Baronet
Vazba knihy: Vázaná s přebalem
Vkročte podruhé do světa Údolí stínů, do tábora, který pomáhá mladým lidem najít sebe samy a vypořádat se se svým zvláštním… nadáním. Jakmile se tam jednou dostanete, nikdy na to nezapomenete – a už nikdy nebudete stejní! Od chvíle, kdy Kylie přijela do kempu v Údolí stínů, si kladla stále stejnou otázku: Kdo vlastně jsem? Obklopena samými upíry, vlkodlaky, vílami a čarodějkami touží zjistit, jaké jsou její nadpřirozené schopnosti… a jak svůj nově objevený neobvyklý talent využít. Teď k tomu má opravdu velkou příležitost! Zjevuje se jí totiž další duch, který tvrdí, že někdo, koho Kylie dobře zná – a miluje -, ještě před koncem léta zemře. Kdyby jen ale věděla, koho má vlastně zachránit a jak… Aby toho nebylo málo, trápí se Kylie nad svým rozpolceným srdcem. Lucas, svůdný a vzrušující vlkodlak, sice opustil kemp s jinou dívkou, ale stále častěji se zjevuje v Kyliiných snech. A Derek, neodolatelný elf, který tu pro ni byl vždycky, když ho potřebovala, ji přitahuje čím dál víc. Kylie ví, že se brzy bude muset mezi nimi rozhodnout… Teď ale láska musí jít stranou, protože v Údolí stínů se ukrývá jakási temná síla nadpřirozeného světa a ohrožuje všechny, které Kylie miluje…

Něco ke knize
Kylie si zvyká na nový život, život plný nadpřirozených bytostí jako jsou vlkodlaci, víly, upíři a čarodějky. Ona sama má nadpřirozené schopnosti, ale pořád neví, co je zač a ani Holiday ji nedokáže na tuhle otázku odpovědět. Kylie se zjevují duchové a jeden ji teď děsí nejvíce, žena, která přichází s varováním, že někdo, koho Kylie miluje brzy zemře. O koho se ale jedná? Na to musí Kylie přijít, duch není moc konkrétní.

Kromě problémů s duchem má Kylie trápení i se srdcem. Miluje Dereka, nebo ji stále přitahuje Lucas, který se vrací zpět do tábora a který se jí v poslední době vkrádá do snů a to doslova. Aby toho nebylo málo, tábor ohrožuje další temná síla a nejspíš má spadeno právě na Kylie..


Moje hodnocení a dojmy
První díl mě nijak nenadchl, spíše to byla kniha, která neurazí, nenadchne. Chvilkama mě docela nudila. Ale druhý díl? Naprostá paráda, mnohem lepší než předchozí a já si tuhle sérii začínám zamilovávat. Kniha byla napínavá od začátku do konce, i když chvílemi předvídatelná.

Jediný, co se mi nelíbí, tak je nerozhodnost hlavní hrdinky. Já zkrátka milostné trojúhelníky nemám ráda. Vadí mi, že když není po ruce Lucas, tak ví, že chce být s Derekem a jakmile se Lucas zas ukáže, tak je rozpolcená a neví si rady. Mě to zkrátka vadí, navíc tyhle trojúhelníky jsou pomalu v každé sérii a začíná mě to nudit.

Nad čim jsem taky občas kroutila hlavou, tak to byla Kylienina schopnost nechávat vše na pak, nebo to prostě ignorovat. Když se objeví duch, který náhodně vytočí i telefonní číslo, tak to snad neignoruji, ale hledám spojitost, nebo ne? Zvlášť, když duch mě upozorňuje na to, že někdo blízký zemře.

Ale jak jsem psala, kniha je skvělá, bavila mě a okamžitě jsem se vrhla na další díl. Tahle série začíná být čim dál tím lepší, takže prozatím můžu doporučit.

Žádné komentáře:

Okomentovat