Follow Me @Charmedka

13.10.14

Andrea Cremer - Smečka

Spisovatel: Andrea Cremer
Originální název: Nightshade 
Série: Smečka
Díl: 1.
Počet stran: 400
Rok vydání: 2011
Vydání originálu: 2010
Nakladatelství: Knižní klub
Vazba knihy: Vázaná s přebalem
Calla Torová není jen tak obyčejná americká středoškolačka, je rozená bojovnice, navíc vůdkyně smečky Nightshadeů. Většinu života tráví v lidském těle, ale stačí jen nepatrný impulz, drobné ohrožení, a promění se ve vlčici. Brzy se však ukáže, že se nemusí ve smrtelném nebezpečí ocitnout zrovna ona nebo její blízcí, aby se její vlčí instinkty probudily. Když při hlídkování v horách narazí na Shaye, lidského mladíka, jehož na životě ohrožuje medvěd grizzly, nezaváhá a zachrání ho. Ve chvíli, kdy se zadívá do jeho očí a ucítí jeho vůni, která jí připomíná jaro, začne pochybovat o věcech, o nichž nikdy nepochybovala. O svém postavení a předem daném osudu, který ji předurčuje stát se družkou přitažlivého vůdce smečky Baneů. Existuje nějaká možnost, že by se všemu mohla vyhnout? Pokud se nechá vést srdcem, riskuje, že přijde o všechno – včetně svého života. Stojí zakázaná láska za takovou oběť? A co když pravidla, na nichž smečky Ochránců a Strážci, jejich vládcové, tak lpí, nemají zajistit všem lidem na světě bezpečí, jak si až dosud myslela, ale jen je kontrolovat? Smečkou započíná třídílná akční a zároveň romantická fantasy série.

Něco ke knize
Calla je vůdce smečky Nighshadeů, sice většinu času tráví v těle člověka, ale stačí nějaký impulz a promění se ve vlka, stejně jako ostatní členové smečky, ale i smeček jiných. Její život je jasně daný, je předurčená Renovi, vůdci smečky Baneů. Calla a statní vlci jsou Ochránci, kteří kdysi dávno byli stvořeni Strážci. Strážci na oplátku dopřávají Ochráncům tak zvaný luxus - bydlení, peníze, školné, vzdělání. Zrada se ale trestá velmi krutě. Na druhé straně tu jsou Hledači. Jenže jsou Strážci opravdu ti dobří a Hledači nebezpeční?
Vše začne, když Calla zachrání v horách mladíka jménem Shaye před medvědem. Tím mu ukáže, co je zač. A osud tomu chce, že Shaye začne chodit do stejné školy a navíc Strážci mají zájem o to, aby byl v bezpečí.
Calla je najednou zmatená, její život začíná být naruby, Shaye není jen tak nějaký člověk a její svět zdá se není takový, jaký se jí zdál a historie není taková, jakou ji učili. Navíc to mezi ní a Shayem jiskří, jenže Calla si už zanedlouho má brát Rena...

Moje hodnocení a dojmy
Vlkodlaci v této knize nejsou krvelačná stvoření prahnoucí po krvi, tedy většinou ne. Ve vlčí podobě samozřejmě mají dravčí instinkty, ale loví zvěř. Co mě trochu překvapilo, myslím, že v jiné knize jsem nic takového nečetla, jen když se to týkalo upírů, krev vlka, člena smečky byla uzdravující, stačilo se napít.
Krom vlkodlaků tu byly i jiné nadpřirozené postavy, Strážci občas mívali u sebe přízraky a setkáte se tu dokonce se sukuby.
Něco málo k postavě Cally, trochu mi vadilo její chování. Je statečná, ale co se týče jejího milostnýho života.. Touží po Shayenovi, chvilku líbá jeho, v další minutě zas Rena. To je tedy charakter. :D
Kniha je docela předvídatelná, v podstatě po chvilce jejich tápání, co vše asi znamená, jsem vytušila o co asi půjde. Ale i tak napětí nepostrádá, čte se dobře, má rychlý spád. Každá kapitola je oddělena stránkou, která má v rohu měsíc. Od novu až po další fáze, takže i když má 400stran, několik jich tvoří prázdná stránka. A konec Vás jistojistě donutí přečíst si pokračování.

Žádné komentáře:

Okomentovat